Zpět na » Serie A » Neapol si lehce poradila s Lecce

Serie A - Neapol si lehce poradila s Lecce

Neapol si lehce poradila s Lecce © -

0

13.12. - Neapol doma porazila ve druhém utkání 16. kola italské Serie A Lecce 3:0. O branky se postarali postupně Hamšík, Pazienza a Denis. Ne všechno však domácím vyšlo tak, jak by si představovali. Marek Hamšík musel hřiště opustit kvůli zranění už v prvním poločase a útočník Lavezzi si zase kvůli žluté kartě nezahraje příští utkání.

Napoli - Lecce 3:0
(11 z penalty Hamšík, 42 Pazienza, 65 Denis)

Druhý sobotní zápas byl na programu v stadionu San Paolo v Neapoli, kam zavítali hosté z Lecce. Domácí se v případě vítězství mohli do zítřka dotáhnout na dvojici Juventus AC Milán a před AC se dokonce dostat díky lepšímu skóre.

Azzurri začali aktivně a už po deseti minutách hry byl faulovaný ve vápně Lavezzi a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten proměnil Marek Hamšík a Neapol zpívala. O deset minut později mohl přidat druhý gól Denis, kterého skvěle uvolnil Lavezzi, ale Benussi v brance Lecce jeho střelu z blízka zázračně vyrazil.

Když zbývaly tři minuty do konce poločasu, tak nadešla velká chvíle pro domácího Pazienzu. Ve vápně získal míč a on svým prvním gólem v Serii A v kariéře zvýšil vedení domácího týmu na 2:0.

Na začátku druhého poločasu se pokračovalo ve stejném obrazu hry jako v době toho prvního. Jen s tou výjimkou, že Lecce se dostalo na dostřel domácí branky. Po dvouminutovém rovnání míče ho ale Caserta napálil jen do zdi z domácích hráčů. Neapol pak neproměnila několik vyložených šancí, až v 65. minutě definitivně pojistil vítězství Denis.

Utkání bylo dohráno v naprosté režii domácího týmu, který si společně s fanoušky toto vítězství vychutnával.

Napoli: Iezzo, Cannavaro, Rinaudo, Contini, Maggio, Blasi, Gargano, Hamsik (Pazienza 36), Mannini (Aronica 67), Denis (Zalayeta 81), Lavezzi

Lecce: Benussi, Polenghi (Angelo 46), Schiavi, Esposito, Giuliatto, Munari (Ariatti 63), Giacomazzi, Vives (Antunes 74), Caserta, Castillo, Tiribocchi