Zpět na » Serie A » Nejhůře dopadl v Evropě Inter

Serie A - Nejhůře dopadl v Evropě Inter

0

20.09. - Italské týmy v Evropě: Celkem osm italských týmů má za sebou v tomto týdnu zkušenost z evropských pohárů. Do Ligy mistrů vstoupil vítězně AC Milán a AS Řím. Lazio remizovalo na půdě Olympiakosu a Inter po špatném výkonu podlehl Fenerbahce. Do Poháru UEFA vstoupilo vítězně Palermo a Empoli. Sampdoria a Fiorentina na úvod remizovaly.

Více informací o evropských pohárech naleznete na FotbalPortalu zde

Liga mistrů

AC Milán - Benfica Lisabon 2:1 (9' Pirlo, 23' Inzaghi - 92' Nuno Gomes)

Zápas na San Siru si vysloužil pozornost hned ze dvou důvodů. Prvně se v novém ročníku Ligy mistrů představil obhájce titulu AC Milán. Za druhé do lombardské metropole zavítal Rui Costa. Někdejší režisér AC tentokrát nastoupil v barvách lisabonských orlů. Díky krásné trefé Pirla z přímého kopu a dalšímu gólovému příspěvku Inzaghiho vedli domácí již ve 23. minutě 2:0. Poté si rossoneri pouze hlídali vedení. Čestný a zároveň zasloužený úspěch Benfiky zaznamenal v nastavení Nuno Gomes.

AC Milán: Dida; Oddo (Bonera 81), Nesta, Kaladze, Jankulovski; Gattuso, Pirlo, Ambrosini; Kakà, Seedorf (Emerson 75); Inzaghi (Gilardino 84)

Olympiacos - Lazio 1:1 (55' Galletti - 77' Zauri)

Lazio vstoupilo do Ligy mistrů, kam se probojovalo přes předkolo, v brance s veteránem Ballottou, nejstarším hráčem soutěže. V Řecku Rossiho svěřenci prohrávali po gólu Gallettiho. V 77. minutě ale Zauri úspěšně zakončil Pandevovu akci, čímž rozhodl o tom, že si Římané odvezli na úvod Ligy mistrů bod.

Lazio: Ballotta; De Silvestri (Scaloni 80), Stendardo, Cribari, Zauri; Mudingayi, Ledesma, Manfredini (Del Nero 70); Mauri (Mutarelli 61); Pandev, Rocchi

AS Řím - Dynamo Kyjev 2:0 (8' Perrotta, 70' Totti)

Římané pokračovali ve famózní formě, kterou se prezentují v lize. Již v 8. minutě otevřel skóre Perrotta. V 70. minutě pečetil na konečných 2:0 kapitán Totti. A to ještě Cassetti roztřásl dalekonosnou střelou tyč. Již popáté v řadě Spallettiho tým udržel v soutěžním utkání čisté konto.

AS Řím: Doni; Cassetti, Mexes, Juan (Ferrari 82), Tonetto; De Rossi, Aquilani (Pizarro 83); Taddei, Perrotta, Mancini (Giuly 62); Totti

Fenerbahce - Inter 1:0 (43' Deivid)

Inter, zasažený marodkou v obranných řadách, vstoupil do milionářské soutěže porážkou. V Istanbulu se italskému mistrovi vůbec nedařilo základání útočných akcí. Není tedy divu, že si Mancini z Turecka neveze ani bod. A klubový prezident Moratti začíná být rozladěn. Pro Fenerbahce ukořistil tři body Deivid gólem na konci první půle. Turci poté řadu dalších příležitostí neproměnili. Julio Cesara podržela i branková konstrukce.

Inter: Julio Cesar; Zanetti, Rivas, Samuel, Maxwell; Stankovic, Dacourt (Jimenez 70), Cambiasso, Solari (Figo 57); Suazo (Crespo 72), Ibrahimovic

Pohár UEFA

Mladá Boleslav - Palermo 0:1 (92' Jankovic)

Palermo si z Boleslavi odváží velmi příznivý výsledek. Největší šanci českého týmu měl v 50. minutě Matějovský. Brejkovou situaci se ale rozhodl řešit střelou na hranici vápna, která mířila vedle branky. Colantuonovi svěřenci udeřili v závěru. Gólman Miller sice Casertovu střelu ještě skvěle zneškodnil. Jenže v nastavení tentýž hráč Palerma nacentroval Jankovicovi do běhu a posila z Mallorky svoji příležitost využila gólem. Vzhledem k tomu, že se psala druhá minuta nastavení, Boleslav nepříznivý stav již neodvrátila.

Palermo: Agliardi; Diana, Rinaudo, Barzagli, Zaccardo; Bresciano (Amauri 67), Tedesco (Simplicio 87), Migliaccio, Jankovic; Brienza (Caserta 57), Cavani
Groningen - Fiorentina 1:1 (26' Lovre - 65' Semioli)

Fialky vybojovaly dobrý výchozí výsledek pro odvetu, ve které budou mít výhodu domácího prostředí. V nizozemském Groningenu sice jako první kapituloval Frey. Francouze pokořil ve 26. minutě Lovre. Ale v 65. minutě se podařilo vyrovnat posile z Chieva, Francovi Semiolimu. Celé utkání odehrál i český bek Tomáš Ujfaluši.

Fiorentina: Frey; Ujfaluši, Gamberini, Kroldrup, Pasqual; Liverani, Pazienza (Kuzmanovic 46), Montolivo; Mutu, Vieri (Pazzini 57), Semioli

Sampdoria - Aalborg 2:2 (18' Delvecchio, 58' Bellucci - 19' Prica, 19' Johansson)

Sampdoria si způsobila v úvodním utkání 1. kola Poháru UEFA značné problémy. Od dánského Aalborgu si nechala vstřelit dvě branky. Na Judský poloostrov pojedou Mazzarriho svěřenci s výsledkem 2:2. Do Dánska tedy míří s cílem vyhrát. Janované začali s Aalborgem slibně. Jenže na gól Delvecchia z 18. minuty odpověděl záhy Prica. Johansson dokonce poslal hosty v 54. minutě do vedení. S rychlou reakcí tentokrát vyrukovali naštěstí i blucerchiati. Na konečných 2:2 srovnal v 58. minutě Bellucci.

Sampdoria: Castellazzi; Gastaldello, Palombo, Bastrini; Zenoni (Volpi 65), Sammarco, Delvecchio (Montella 55), Franceschini, Ziegler; Bellucci, Caracciolo

Empoli - Curych 2:1 (41' Piccolo, 48' Antonini pen. - 74' Alphonse)

Premiéra v evropských pohárech začalo pro Toskánce vítězně. V Curychu musí být však Empoli opatrné. O postup může přijít jediným inkasovaným gólem. Cagniho mužstvu vyšel přelop první a druhé půle. Ve 41. minutě zavěsil hlavou po rohovém kopu Felice Piccolo. V úvodu druhého dějství zvýšil náskok domácích Luca Antonini. Záložník potrestal z penalty faul Stahela na svojí osobu. Jenže v 74. minutě vrátil Ĺ výcarům postupové naděje Alphonse. V Curychu tedy bude Toskánce čekat ještě velké drama.

Empoli: Bassi, Piccolo, Rincon (Raggi 83), Abate, Pozzi, Marzoratti, Marchisio, Iacoponi (Eder 83), Volpato, Antonini (Vanigli 86), Prevete