Zpět na » Serie A » Neapol připravila Juve první prohru venku

Serie A - Neapol připravila Juve první prohru venku

0

27.10. - V sobotních předehrávkách 9. kola Serie A se radovaly domácí celky. Turín porazil Cagliari 2:0 po dvou pro hosty hloupých brankách. Neapol v souboji nováčků přehrála Juventus 3:1. Domácím však výrazně pomohl sudí Bergonzi, jenž v jejich prospěch nařídil dvě sporné penalty.

Turín - Cagliari 2:0 (71´ Rosina, 86´ Ferri vl.)

Turín i Cagliari měly před vzájemným soubojem na kontě shodně osm bodů. Zápas byl pro oba týmy důležitý k tomu, aby se odpoutaly ze spodních pater tabulky. Domácím se ještě před zápasem zranil Zanetti, jehož musel kouč Novellino na poslední chvíli nahradit Bonettem. V první půli diváci branku neviděli. Za to se dvakrát chytali za hlavu, když na tyči skončila střela Rosiny a Vailattiho. V úvodu druhé půle zazvonil na brankovou konstrukci na druhé straně Conti. V 71. minutě mužstvo Granata otevřelo skóre. Trestuhodné nedůslednosti sardských zadáků využil Rosina, jenž se zničehonic ocitl v pozici, ze které se nemohl netrefit. Vítězství Turína pečetil v 86. minutě po rohovém kopu neštastným vlastencem Ferri. Za svůj výkon nejspíš nebude pochválen sudí Mazzoleni, který přehlédl ruku Lanny a Del Grossa. V obou případech tak odpustil jak domácím, tak hostům, pokutový kop.

Turín: Sereni; Comotto, Di Loreto, Dellafiore, Lanna; Bottone, Corini, Vailatti (Stellone 54´); Rosina, Recoba (Motta 39´); Ventola (Malonga 66´).
Cagliari: Fortin; Ferri, Bizera, Bianco, Del Grosso; Foggia, Budel, Conti, Parola (D´Agostino 84´), Fini (Acquafresca 75´); Matri (Larrivey 82´)
Rozhodčí: Mazzoleni

Neapol - Juventus 3:1 (62´ pen. a 70´ pen. Domizzi, 49´ Gargano - 46´ Del Piero)

I v Neapoli, kde na zápas dorazilo sedmdesát tisíc fotbalových nadšenců, první půle branku nepřinesla. Za to po přestávce mělo utkání velmi vzrušující průběh. Alessandro Del Piero rozesmutnil příznivce azurového celku hned v prvních vteřinách druhého dějství. Iezza zaskočil pravačkou po Palladinově centru. Rejovo mužstvo dokázalo urychleně zareagovat. Přes tři soupeřovy hráče se prodral Gargano a jeho levá noha se postarala o vyrovnání. Trezeguet mohl opět převrátit výsledkové kyvadlo na stranu turínského celku. Jeho střelu ovšem zastavila tyč Iezzovy svatyně. V 62. minutě sudí Bergonzi odpískal Chiellinimu faul na Lavezziho. Ve skutečnosti se italský mladík ve službách Juventusu proti pravidlům však neprovinil. Spravedlnost byla nicméně slepá a Domizzi z nařízené penalty poslal domácí do vedení. Tentýž hráč se ke značce pokutového kopu postavil i v 70. minutě. Tentokrát Bergonzi chybně posoudil střet Buffona se Zalayetou. Maurizio Domizzi se představil jako neomylný penaltový exekutor a zvýšil na 3:1. Tým trenéra Ranieriho, jenž sledoval zápas z tribuny, tak odjel ze San Paola s prázdnou. V česko-slovenském souboji se radoval z výhry Marek Hamšík. V dresu Juve smutnil pouze Zdeněk Grygera, kterého v 75. minutě střídal Marchionni. Pavel Nedvěd kvůli disciplinárnímu trestu nenastoupil.

Neapol: Iezzo; Cupi, Cannavaro, Domizzi; Garics (Contini 83´), Hamšík, Gargano, Blasi, Savini; Lavezzi (Calaio´ 78´), Zalayeta (Sosa 89´)
Juventus: Buffon; Grygera (Marchionni 75´), Legrottaglie, Chiellini; Salihamidzic, Nocerino, Almiron (Tiago 86´), Molinaro; Palladino (Iaquinta 80´); Del Piero, Trezeguet
Rozhodčí: Bergonzi