Zpět na » Serie A » Janov vyhrál v Neapoli, Milán opět ztratil

Serie A - Janov vyhrál v Neapoli, Milán opět ztratil

0

30.09. - Výsledky 6. kola Serie A: V souboji nováčků Janov uspěl na půdě uzavřeného neapolského stadionu. Catania si veze překvapivě bod z milánského San Sira. Střelecký debut zažila v nových týmech řada čerstvých posil - Quagliarella, Giovinco, Kolarov nebo Cassano.

Cagliari - Siena 1:0 (7´ Foggia pen.)

Kouč Mandorlini je zřejmě spokojen s výkony Lukáše Jarolíma. Český středopolař proto dostal šanci hrát v základu Sieny i na půdě Cagliari. Toskáncům se vstup do utkání nevydařil. V 7. minutě trestal Bucchiho ruku z penalty Foggia. Malý špílmachr proměnil v této sezóně již čtvrtý pokutový kop. Po půlhodině Acquafresca těsně přestřelil branku ve velmi slibné šanci. Když v 89. minutě propásl nadějnou příležitost Corvia, zůstaly všechny tři body na Sardinii.

Cagliari: Fortin; Ferri, Canini, Bianco, Del Grosso; Foggia, Parola, Biondini (Agostini 89), Mancosu (Budel 46); Matri, Acquafresca (Larrivey 46)
Siena: Eleftheropoulos; Rossettini, Loria, Portanova, Grimi; Vergassola, Codrea (Corvia 51); Jarolim, Galloppa (Caetano 78), De Ceglie; Bucchi (Frick 78)
Rozhodčí: Brighi

Empoli - Palermo 3:1 (47´ Pozzi, 82´ Giovinco, 92´ Vannucchi pen. - 39´ Cavani)

Palermo namlsané výhrou v Cagliari a doma s Milánem začalo dobře i v Empoli. Skóre duelu účastníků Poháru UEFA otevřel Cavani ve 39. minutě. Jeho zakončení podcenil gólman Balli. Hned v úvodu druhé půle srovnal Pozzi hlavou po centru Giacomazziho. Empoli zvládlo na jedničku poslední desetiminutovku. Cagniho svěřence poslal do vedení Giovinco a jejich výhru pečetil Vannucchi z penalty. Od 75. minuty dohrávalo Palermo v oslabení o vyloučeného Casertu.

Empoli: Balli; Raggi, Vanigli, Adani (Piccolo 45), Tosto; Giacomazzi (Marchisio 74), Moro; Buscè, Vannucchi, Pozzi; Saudati (Giovinco 65)
Palermo: Fontana (Agliardi 35); Diana, Rinaudo, Barzagli, Zaccardo; Migliaccio, Guana, Caserta ČK 75; Jankovic (Simplicio 61); Cavani (Cassani 79), Amauri
Rozhodčí: Orsato

Sampdoria - Atalanta 3:0 (3´ Bellucci, 57´ Bellucci, 83´ Cassano)

Sampdoria ukončila již ve 3. minutě čtyřzápasové čekání na gól. Dosud neporaženou Atalantu překonal Claudio Bellucci. Na hranici ofsajdu mu přihrával Montella. Zápas se hrál ve svižném tempu. V 52. minutě pálil do tyče zadák Carrozzieri. Orazítkované konstrukce hosté litovali již o sedm minut později. Montella centroval, Sammarco zakončoval a Coppola na míč nedosáhl. Sedm minut před koncem definitivně rozhodl o výhře Dorie Cassano. Posila z Realu zaznamenala první gól po návratu do Itálie.

Sampdoria: Mirante; Lucchini, Sala, Gastaldello (Sammarco 46); Campagnaro, Palombo, Volpi, Pieri; Delvecchio (Franceschini 72), Bellucci (Cassano 55); Montella
Atalanta: Coppola; Rivalta, Carrozzieri, Capelli, Belleri; Ferreira Pinto (Floccari 46), Tissone, De Ascentis, Bernardini (Muslimovic 81); Doni; Zampagna (Defendi 60)
Rozhodčí: Ayroldi

AC Milán - Catania 1:1 (48´ Kaká pen. - 25´ Martinez)

Trápící se Milán narazil podruhé v řadě na sicilský tým. A opět s ním měl velké problémy. Catania se na San Siru ujala vedení po centru Mascary a hlavičce Martineze. Situaci nezvládla obrana rossoneri. Hlavním viníkem byl Favalli, jenž neohlídal zakončujícího Uruguayce. Krátce poté Pirlo z přímého kopu trefil břevno. K odraženému míči se dostal Kaladze. Jeho přihrávku poslal do branky Inzaghi. Gól však nebyl uznán kvůli Gruzíncovu hraní rukou. Ancelottiho tým srovnal po přestávce. Na zemi zahrál ve vápně rukou tentokrát Edusei. Penaltu proměnil Kaká. Brazilský mág si v 60. minutě krásně pohrál s dvěma bránícími hráči Catanie. Kaká vystřelil z hranice vápna přesně do skulinky v soupeřově hradbě. Proti jeho nebezpečné střele však skvěle zakročil Polito. Poslední půlhodinka nabídla nezáživnou podívanou. Soupeři se rozešli smírně 1:1. Spokojenost je určitě na straně Slonů ze Sicílie.

AC Milán: Kalac; Cafu (Oddo 46), Bonera, Kaladze (Nesta 54), Favalli; Gattuso, Pirlo, Ambrosini (Gilardino 46); Kaka, Seedorf; Inzaghi
Catania: Polito; Sardo, Stovini, Terlizzi, Vargas; Izco, Edusei, Biagianti; Martinez (Sabato 65), Mascara; Spinesi
Rozhodčí: Gervasoni

Neapol - Janov 1:2 (52´ Domizzi pen. - 12´ Cannavaro vl., 89´ Sculli)

Neapol v souboji nováčků s Janovem nemohla počítat s podporou vlastních fanoušků. Azzurri vstoupili do zápasu nešťastně. Ve 12. minutě si srazil Cannavaro do vlastní branky Leonu centr. Domácí sice měli herní převahu, ale v ohrožení Scarpiho branky byli bezradní. Kouč Reja se pokusil oživit neapolské snažení nasazením špílmachra Hamšíka. V úvodu druhé půle zastavil De Rosa nedovoleně Lavezziho a sudí Pierpaoli nařídil penaltu. Pokutový kop úspěšně zakončil zadák Domizzi. Neapol byla snaživějším týmem, ale Janov jí udělil lekci z efektivity. V 89. minutě usměrnil Sculli Borriellův centr za záda Gianella. Rozhodl tak o tom, že si Gasperiniho svěřenci odvážejí z Kampánie tři body.

Neapol: Gianello; Cupi (Hamsik 31), Cannavaro, Domizzi, Garics, Blasi, Gargano, Bogliacino (Sosa 62), Savini, Lavezzi, Zalayeta (Calaio´ 74)
Janov: Scarpi; Bovo, De Rosa, Lucarelli, Konko, Paro, Milanetto (Coppola 60), Juric, Danilo (Papa Waigo 86), Leon (Sculli 56), Borriello
Rozhodčí: Pierpaoli

Reggina - Lazio 1:1 (8´ Cozza - 73´ Kolarov)

Poslední Reggina se proti nepřízni osudu ohradila již v 7. minutě. Gólmana Musleru překonal po chybě obrany hostů Cozza. Ăščastník Ligy mistrů si v Kalábrii nemohl dovolit další ostudu. V úvodu soutěže již poztrácel hodně bodů. Na vyrovnání Rossiho svěřenci čekali až do 73. minuty. Podstatné však je, že se dočkali. Campagnolo kapituloval z levačky srbského beka Kolarova. Stav 1:1 vydržel až do závěrečného hvizdu sudího Tagliaventa. V nastavení se Ficcadentiho svěřenci museli bránit bez vyloučeného Modesta.

Reggina: Campagnolo; Lanzaro, Valdez, Aronica, Modesto ČK 93; Barreto, Cascione, Hallfredsson; Cozza (Joelson 55), Amoruso, Vigiani (Missiroli 73)
Lazio: Muslera; Behrami, Stendardo, Cribari, Kolarov; Mudingayi, Baronio (Ledesma 62), Mutarelli (Mauri 46); Manfredini; Rocchi (Tare 75), Makinwa
Rozhodčí: Tagliavento

Udinese - Parma 2:1 (79´ Quagliarella, 93´ Zapata - 72´ Corradi)

Udinese mělo od začátku utkání nad Parmou převahu. Jenže ta samotná k úspěchu nestačí. V 72. minutě hosté udeřili z první vážnější šance. Corradi potvrdil, že bude pro Parmu velmi užitečnou posilou. Trenér Marino vzápětí stáhl ze hry obránce Zápotočného a útok oživil příchodem Pepého. Tento tah se osvědčil. V 79. minutě Quagliarella zaznamenal první gól po příchodu do Udine. V nastavení poslal hosty do kolen Zapata. Protestující kouč Di Carlo byl vykázán na tribunu.

Udinese: Handanovic; Zapotocny (Pepe 77), Felipe, Zapata; Mesto, D´Agostino, Inler, Dossena; Di Natale, Asamoah (Quagliarella 66), Floro Flores (Lukovic 85)
Parma: Pavarini (Bucci 81); Zenoni, Paci, Couto, Castellini; Dessena, Cigarini (Parravicini 72), Morrone, Pisanu (Matteini 66); Corradi, Reginaldo
Rozhodčí: De Marco