Zpět na » Serie A » Juventus remizoval s Interem Milan

Serie A - Juventus remizoval s Interem Milan

Juventus remizoval s Interem Milan © goal.com - Mauro Camoranesi

0

05.11. - Derby d´Italia skončilo nerozhodným výsledkem 1:1. Šlágr 11. kola mohli diváci vidět na Olympijském stadionu. Juventus přivítal vedoucí celek Inter Milan, který letos v Serii A ještě neprohrál...

Mancini měl před zápasem problémy se sestavou. Zranění jsou totiž Dejan Stankovič a Patrick Vieira, který podle prvních prognóz si již letos nezahraje. Na tribuně také zůstali marodi Materazzi, Toldo a Jimenez. Zápas začal o čtvrt hodiny později, jelikož autobus s hráči Interu Milan uvázl v zácpě.

Začátek zápasu patřil domácím, hostujícího gólmana Julio Cesara otestoval až Del Piero z rohového kopu, nebezpečně také pálili Zanetti a Pavel Nedvěd, kterému vypršel karetní trest ze zápasu s Janovem, kdy byl na konci zápasu vyloučen. Juventus má velmi dobře nacvičený offside-systém, který však selhal v 41. minutě a Julio Cruzovi stačily dva dotyky s míčem, aby poslal balón za Buffonova záda. První poločas tedy Inter vyhrál 1:0.

Svěřenci Claudia Ranieriho nastoupili do druhého poločasu velmi aktivně a agresivně. Zejména Pavel Nedvěd si nebral servítky s Luisem Figem, který musel střídán pro zranění. Nedvěd za svůj zákrok viděl žlutou kartu a "Staré dámě" bude chybět i v dalším zápase. V 70. minutě vybuchla na Olympijském stadioně euforie, když Camoranesi s pomocí Samuelovi teče vyrovnal. Zápas se hrál ve strhujícím tempu. Ke konci zápasu se hra rozkouskovala, více se faulovalo a začaly plát emoce. Zejména mezi Ibrahimovičem a Chiellinim, kteří spolu svedli nespočet tvrdých soubojů, zejména ten poslední obzvlášť tvrdý, když Chiellini sestřelil Ibrahimoviče a ještě mu naložil loktem do obličeje, žlutou kartu ale neviděl. Inter Milan udržel ligovou neporazitelnost a před Juventusem má stále čtyř bodový náskok.

Juventus - Inter Milan 1:1 (70 Camoranesi - 41 Cruz)

Juventus: Buffon; Grygera (Zebina 79), Legrottaglie, Chiellini, Molinaro; Palladino, Nocerino, C Zanetti, Nedved (Iaquinta 61); Del Piero (Camoranesi 70), Trezeguet

Inter: Julio Cesar; Maicon (Dacourt 86), Cordoba, Samuel, Chivu; Figo (Burdisso 62), J Zanetti, Cambiasso, Cesar; Ibrahimovic, Cruz (Suazo 65)

Rozhodčí: Rocchi