Zpět na » Serie A » Osvaldo oslavil premiéru dvěma góly

Serie A - Osvaldo oslavil premiéru dvěma góly

0

29.09. - Trenér Prandelli v Livornu šetřil hlavní opory Fiorentiny. Odpočíval Dainelli a Mutu. Fialky ale toskánské derby zvládly i tak na jedničku. V útoku zazářil debutant Osvaldo, autor dvou branek. Ke konečnému skóre 3:0 pro Violu přispěl ještě Santana. Livorno dohrávalo bez vyloučeného kouče Orsiho a záložníka Lovisa. Fiorentina vyhrála v Livornu prvně během 75 let.

Livorno má za sebou další velmi nepovedený zápas. V první půli uhrálo v toskánském derby s Fiorentinou vyrovnanou partii. Jenže hosté udeřili v ten nejméně vhodný moment - v poslední minutě poločasu. Při svém premiérovém startu se v dresu Fialek prosadil argentinský mladík Pablo Daniel Osvaldo. Na začátku druhého dějství vyloučil sudí Rosetti domácího kouče Orsiho. Ten nebyl jediným aktérem na straně Livorna, který viděl červenou kartu. V 63. minutě musel do sprch záložník Loviso za sérii ostrých faulů na Pazziniho. Krátce poté se podruhé v utkání prosadil Osvaldo. V 67. minutě Argentinec využil skvěle načasované Santanovy přihrávky a překonal vyběhnutého gólmana Ameliu. V 69. minutě mířil mezi tyče i Santana, a uzavřel tak podobu skóre na 3:0 pro Prandelliho tým.

Livorno - Fiorentina 0:3 (45' a 67' Osvaldo, 69' Santana)

Livorno: Amelia; Grandoni, Galante, Knezevic (Rezaei 50); Balleri (Bogdani 54), A. Filippini, Loviso ČK 63, Giannichedda, Pasquale; Rossini, Diamanti (Volpe 65)
Fiorentina: Frey; Ujfalusi, Kroldrup, Gamberini, Balzaretti; Kuzmanovic, Liverani (Pazienza 64), Gobbi (Montolivo 55); Santana, Pazzini (Vieri 65), Osvaldo
Rozhodčí: Rosetti