Zpět na » Serie A » Calcio preview: SSC Neapol

Serie A - Calcio preview: SSC Neapol

Calcio preview: SSC Neapol © calcionapoli.com - Fanoušci SSC Neapol

0

Líbilo se

Dnes 23:20 - Calcio preview: SSC Neapol se vrátila do Serie A a hned se kvalifikovala do pohárové Evropy. Úspěšnou sezónu korunovala vítězství nad velkými kluby a remíza na Olympijském stadionu s AS Řím.

Loňská sezóna:
S návratem do Serie A odstartovala Neapol koncepci sázky na mladé fotbalisty. Zejména Ezequiel Lavezzi, Marek Hamšík a Walter Gargano se připojili ke zkušenějším Blasimu, Zalayetovi či Continimu. Trenérem byl Edy Reja, který dokázal skloubit v jednom týmu zkušenost a mladické nadšení. V domácím poháru Neapol přešla přes Cesenu, Pisu a Livorno, ale v osmifinále narazila na Lazio a po porážce na Olimpicu a domácí remíze byla vyřazena. V zimním přestupním období klub koupil Santacroceho, Mannini, Pazienzu a Navarra. V Serii A tým překonal původní plán, kterým byla záchrana týmu v nejvyšší soutěži. Přestože tým ztratil pro vážné zranění Zalayetu, dokázal uhrát výborné výsledky s většími kluby, jako byl Inter, Milán, Juventus či Fiorentina. Sezónu tým zakončil s 50 body na kontě a kvalifikoval se do Poháru Intertoto, což je první evropská účast po 14 letech.

Největší hvězda klubu: Ezequiel Lavezzi
Argentinský útočník Neapoli učaroval. Byl přijat jako následník Diega Maradony, přestože dostat se na Maradonovu úroveň je prakticky nemožné, očekávání fanoušků naplňuje. Jeho hlavními zbraněmi jsou rychlost a dobré zakončení. Kariéru začal v Boca Juniors, prvním profesionálním klubem pro něj byli Estudiantes. Přes Janov a San Lorenzo se v roce 2007 dostal do Neapole, kde společně s Markem Hamšíkem je největší nadějí týmu do budoucnosti. Prohlásil, že pokud vyhraje Olympiádu, přijede slavit do Neapole. Další kámen na cestě k tomu, aby se stal pro neapolské fanoušky legendou.

Největší letní posila: Christian Maggio
Pro mnohé bylo překvapením, když se Sampdoria Janov zbavila jednoho ze svých nejlepších fotbalistů. Maggio zamířil do Neapole, přestože při pohledu na loňskou tabulku Serie A si vlastně pohoršil. Projekt, který v Neapoli rozjeli prezident De Laurentis, sportovní ředitel Marino a trenér Reja, ho však tolik nadchl, že neváhal. Nyní si těší na úspěchy před úžasným neapolským publikem.

Sezóna 2008/2009:
Po skončení sezóny 2007/2008 se Piarpaolu Marinovi podařilo přivést významné posily: Leandra Rinauda z Palerma, Christiana Maggia ze Sampdorie, Germana Denise z Independiente a Andreu Russotta z Bellinzony. Trenérem i pro příští sezónu zůstává Edy Reja. V úvodu sezóny klub porazil Panionis v Intertoto Cupu a kvalifikoval se do Poháru UEFA, kde v předkole bojuje s Vllaznií z Albánie. Co se Serie A týče, nelze očekávat nic jiného, než vůle zopakovat loňský ročník. V Neapoli však dobře vědí, že těžší než vylétnout je se na jisté úrovni udržet.

Příchody:
Rinaudo (Palermo), Maggio (Sampdoria), Denis (Independiente), Russotto (Bellinzona)
Odchody:
Sosa (Gimnasia La Plata), Rullo (Triestina), Calaio´ (Siena), Garics (Atalanta), Bucchi (Ascoli), Maldonado (Gimnasia La Plata)

Přípravná utkání:
8. července - 10-0 Jennersdorf (Rakousko)
11. července - 0-1 - Hajduk Split (Chorvatsko)
13. července - 5-0 - Eubelbach (Rakousko)
15. července - 1-1 - Zalaegerszeg (Maďarsko)
2. srpna - 1-1 - Aversa Normanna
3. srpna - 5-0 - Gaeta
7. srpna - 2-1 - Frosinone
21. srpna - Trofeo Birra Moretti - Juventus a Milan

Kam dál?

Michal Šušák / wikipedia.it, channel4.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články