Zpět na » Serie A » Calcio preview: Palermo

Serie A - Calcio preview: Palermo

Calcio preview: Palermo © - Palermo

0

Líbilo se

19.08. - Calcio preview: Palermo, klub s bohatou historií, která se datuje od roku 1900, byl v minulosti jedním z nejvíce sestupujících klubů v historii. V současnosti již ale patří ke stálým protagonistům kolotoče s názvem Série A. Minulý rok však tým zůstal za očekáváním a s odchody některých hráčů by se mohla tato ne příliš povedená sezóna opakovat.

Loňská sezóna:
Po dvou pátých místech ze sezón 2005/06 a 2006/07 se ta poslední absolutně nepovedla. Střed tabulky rozhodně nebyl a ani nebude cíl prezidenta Maura Zampariniho. Tým dosahoval, s ohledem na komparaci s ostatními celky, velmi vyrovnaných výsledků doma i venku. Celkově ale byly zkrátka řečeno "průměrné". Některé odchody by ale bohužel mohly znamenat, že stejné i zůstanou. Nejlepší střelec v minulé sezóně byl jasně Amauri, právě ten ale odchází "za lepším" do Juventusu.

Hvězda týmu: Fabrizio Miccoli
Fabrizio Miccoli se po svém návratu z dvouleté portugalské mise, ve které za Benficu nastřílel celkem v 39 zápasech 14 branek, v dresu Palerma prosadil velmi dobře. Je jen škoda, že takřka polovinu zápasů neodehrál. Neboť i za "pouhých" 21 startů stihl dát 9 branek a být po Amaurim nejlepším útočníkem. Nyní se bude spoléhat hlavně na něj a naději do budoucna - Lanzameho, který přišel za 5 miliónů (spoluvlastnictví) z Juventusu.Největší letní posila: Marco Amelia
Dlouholetá opora Livorna, ze kterého se skvělými výkony dostala až do reprezentace, se po pádu klubu do Série B musela porozhlédnout po jiném angažmá. Už i před sezónou bylo Ameliovo jméno spojováno s velkými kluby, nejčastěji pak s Juventusem. Nakonec tedy bude ve své kariéře pokračovat v ambiciózním Palermu. Amelia byl mimochodem opět povolán spolu s Buffonem staronovým trenérem Itálie Lippim k přátelskému utkání proti Rakousku.Příchody:
De Melo (Le Mans), Liverani (Fiorentina), Raggi (Empoli), Lanzafame (Bari), Nocerino (Juventus), Budan (Parma), Amelia (Livorno), Carrozzieri (Atalanta), Bovo (Genoa), Kjaer (Midtjylland)

Odchody:
Barzagli (Wolfsburg), Zaccardo (Wolfsburg), Amauri (Juventus), Rinaudo (Napoli), Biava (Genoa), Agliardi (Rimini), Caserta (Lecce), Velardi (Foggia), Balistreri (Monopoli)

Přípravné zápasy:
20. července - Nockberge 9:0
23. července - SV Feldkirchen 3:1
26- července - Eintracht Frankfurt 1:1
1. srpna - Portogruaro 1:3
7. srpna - Larissa 1:0
9. srpna - Levico Terme 9:0
12. srpna - Wolfsburg 1:0

Sezóna 2008/2009:
Trenér Palerma Stefano Colantuono si přípravu na novou sezónu pochvaloval a vzkázal všem, že by se od jeho svěřenců měli čekat velké věci. Klasicky bude hodně záležet, jak se podaří nahradit ztráty opor, jakými byli Barzagli, Zaccardo a zejména Amauri. Do týmu ale přišli kvalitní hráči a i přísliby do budoucna. Palermo čeká těžký start - v 1. kole je venku čeká Udinese, ve 2. se při domácí premiéře představí proti římskému AS.

Kam dál?

Zdenek Klinga / Channel4.com / ilpalermocalcio.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

barzagli do nemecka?dobre mu jebe..

ferohora
Košty - 20.08. Odpovědět

hochu ty si zaspal léto ne? Smajlík 3 Barzagli odešel na začátku července Smajlík 18

Košty

zaspal nezaspal, podstatne je ze je v nemecku, zle zle zle Smajlík 4

ferohora
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články