Zpět na » Serie A » Calcio preview: Reggina

Serie A - Calcio preview: Reggina

Calcio preview: Reggina © goal.com - Reggina

0

Líbilo se

17.08. - Calcio preview: Reggina se rozhodně bude v nadcházející sezóně snažit vylepšit 16. místo z té předešlé, ve které skončila pouhé 4 body nad sestupovým pásmem. I proto ale bude realisticky primárním cílem opět udržení. Vše navíc bude bonus. Dočkáme se překvapení?

Loňská sezóna:
Jak již bylo zmíněno výše, Reggina si do posledních kol nemohla být ničím jistá. Avšak nakonec se její fanoušci mohou na ty nejlepší italské kluby těšit i další rok. Klub se může pyšnit domácím skalpem Juventusu, jeho hráče přehrál ve 24. kole až v prodloužení, díky penaltě Amorusa. To byla ale také jediná výhra nad klubem z velké čtyřky. Jinak si hráči tohoto týmu počínali dobře hlavně v domácím prostředí, kterému mohou děkovat za udržení se v lize. Z venku si totiž přivezli pouhé jedno vítězství a 11 bodů z 19 utkání.

Hvězda týmu: Francesco Cozza
Zkušený čtyřiatřicetiletý ofenzivní záložník byl v minulé sezóně jednou z opor týmu. Společně s Vigianim byl v minulé sezóně druhým nejlepším střelcem týmu, za útočníkem Amorusem. Ten ovšem zamířil do Turína. Cozza je s klubem spojen množstvím zážitků. V letech 1999-2004 v něm strávil 6 sezón a zažil jak vzestup ze Série B, tak po dvou sezónách pád a následně ihned opětovný postup do Série A. Poté vyzkoušel angažmá v Janově či Sieně, ale nikde se mu zatím tolik nedařilo. Jeho zkušenosti a technika budou v nové sezóně hodně potřebné.Největší letní posila: Bernardo Corradi
Italský střelec se po famózních představeních v Laziu Řím v roce 2004 přesunul do Valencie. Z ní, stejně jako o dva roky později z Manchesteru City, byl vždy zapůjčen na jednu sezónu do Parmy. Zahraničí mu zkrátka příliš nesedlo. Nyní se již na trvalo přesouvá zpět do rodné vlasti, aby v Reggině střelecky nahradil odcházejícího Amorusa.Příchody:
Rizzo (Perugia), Fabiano (Janov), Santos (Janov), Pudil (Slovan Liberec), Carmona (O´ Higgins), Corradi (Manchester City), Zahorski (Concordia), Rizzo (Messina)

Odchody:
Modesto (Janov), Amoruso (Turín), Nielsen (Released), Novakovic (Aelesund), Tullberg (Hearts)

Přípravné zápasy:
22. července - Val D´Ayas 12:0
27. července - Casale 2:1
31. července - Aosta 3:1
1. srpna - Pro Vercelli 2:0
8. srpna - Juve Stabia 3:1
9. srpna - Gubbio 0:0
13. srpna - Ancona 0:1

Sezóna 2008/2009:
Reggina se jistě bude snažit od začátku sezóny o pohyb v klidných vodách středu tabulky, pokud možno co nejdále od sestupového pásma. V prvním zápase se střetne s jedním z nováčku v Sérii A - Chievem. Domácí premiéru si hráči odbudou proti Turínu.

Kam dál?

Zdenek Klinga / Channel4.com / regginacalcio.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Maty - 17.08. Odpovědět

Snad už letos spadnou. Smajlík 1 Příchody: Pudil z Liberce? To tam fakt šel nebo mi něco uniklo?

Maty
MrLuigi - 17.08. Odpovědět

Ale houby, Pudil šel do belgie, myslím Genk. Jinak taky doufám, že vypadnou, připomínají mi trochu Blšany z před pár let, kdy taky vždy se čekalo, že už musí vypadnout a nakonec se nějakým způsbem zachránili. Pravda je ovšem, že Corradi je dobrá posila.

MrLuigi
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články