Zpět na » Serie A » Extracomunitari všech týmů Serie A

Serie A - Extracomunitari všech týmů Serie A

Extracomunitari všech týmů Serie A © goal.com - Papa Waigo

0

Líbilo se

04.07. - Přinášíme vám seznam všech hráčů, kteří jsou zařazováni do kategorie extracomunitari, kam spadají hráči mající státní občanství jedné ze zemí mimo Evropskou unii.

Zde je dosud kompletní seznam fotbalistů působících v Serii A, kteří spadají do kategorie extracomunitari. Do této kategorie nepatří hráči ze zemí mimo Evropskou unii, kteří mají dvojí občanství, pokud tím druhým je občanství členské země Evropské unie. Je poměrně běžné, že dvojí občanství mají například hráči z Jižní Ameriky, kteří často mají evropské předky. Překvapivým výsledkem je, že například Inter Milán plný cizinců má méně tzv. extracomunitari, než mají Reggina nebo Udinese.

Zde je kompletní seznam vybraný z hráčů všech dvaceti týmů:

ATALANTA BERGAMO
Radovanovič (Srbsko), Ferreira Pinto (Brazílie), Valdes (Chile)

BOLOGNA
Coelho (Brazílie)

CAGLIARI
Jeda (Brazílie)

CATANIA
Morimoto (Japonsko), Edusei (Ghana), Babu (Brazílie)

CHIEVO VERONA
Obinna (Nigérie)

FIORENTINA
Jovetič (Černá Hora), Gulan (Srbsko), Avramov (Srbsko), Papa Waigo (Senegal), Vargas (Chile)

CFC JANOV
Leon (Honduras), Wilson (Brazílie), Polenta (Uruguay)

INTER MILÁN
Adriano (Brazílie), Rivas (Kolumbie), Maicon (Brazílie)

JUVENTUS TURÍN
Salihamidžič (Bosna a Hecegovina), Knezevič (Chorvatsko)

SS LAZIO
Kolarov (Srbsko), Panděv (Makedonie), Makinwa (Nigérie), Carrizo (Argentina), Ledesma (Argentina)

U.S. LECCE
Diamoutene (Mali), Diarra (Mali), Angelo (Brazílie), Konan (Pobřeží Slonoviny)

AC MILÁN
Dida (Brazílie), Pato (Brazílie), Šimič (Chorvatsko), Kaladze (Gruzie), Kalač (Austrálie/Chorvatsko)

NEAPOL
Denis (Argentina), Maldonado (Paraguay), Amodio (Uruguay)

PALERMO
Jankovič (Srbsko), Simplicio (Brazílie), Budan (Chorvatsko), De Melo (Brazílie)

REGGINA
Novakovic (Srbsko), Valdez (Uruguay), Alvarez (Uruguay), Joelson (Brazílie), Montiel (Paraguay), Hallfredsson (Island)

AS ŘÍM
Juan (Brazílie), Vučinič (Černá Hora), Alvarez (Honduras), Arthur (Brazílie)

SAMPDORIA JANOV
Kalu (Nigérie), Miglionico (Uruguay)

SIENA
Barusso (Ghana), Porta (Austrálie/Uruguay)

AC TURÍN
Bjelanovič (Chorvatsko)

UDINESE
Zapata (Kolumbie), Lukovič (Srbsko), Obodo (Nigérie), Isla (Chile), Sanchez (Chile), Budyanskij (Rusko), Asamoah (Ghana)

Kam dál?

Michal Šušák / corrieredellosport.it / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Aha , hňápem

TottiAs22
- 04.07. Odpovědět

?

Djkoma - 04.07. Odpovědět

šnad konečně budou proti Interu držet pusu všichni v Sérii A ;) včetně AS, které je na tom hůře :) jupí :)

Djkoma
Sushi - 04.07. Odpovědět

Doufám, že si všichni uvědomují rozdíl mezi extracomunitari (omezování při přestupech) a pravidlem 6 a 5 (nastupování hráčů, kteří by mohli reprezentovat domácí zemi - nikoli EU, nikoli jen dvojí pas).

Sushi
Djkoma - 05.07. Odpovědět

sushi:samozrejme, ale uz i tohle je fajn, ze na tom inter neni tak bledě jak to vypadalo :-) a ono se to vždycky nějak udělá ;) ale snaží se pomáhat slabším a chudším, ale aby se to neobrátilo proti nim ;)

Djkoma
willi - 04.07. Odpovědět

doni uz ma i jiny obcanstvi?

willi
KreonT - 04.07. Odpovědět

kdo jsou alvarez a arthut? :-)

KreonT
Maty - 04.07. Odpovědět

Arthur je brankář, který přišel spolu s Loriu ze Sieny. Pravděpodobně by měl dělat dvojku Donimu. Alvarez je myslim pravé křídlo, letos hostoval v Livornu a asi odejde. :)

Maty
- 04.07. Odpovědět

Arthur byl brankář Sieny na hostování v Cessene.

KreonT - 04.07. Odpovědět

aha, dik

KreonT

K čemu se zavádí taková stupidní "pravidla"?? Jediný kdo na to doplatí jsou menší kluby, které to poškodí, velkokluby se mohou jen smát, proto mi utíká smysl tohoto výmyslu. Ale aspoň je to neškodná kravina, narozdíl od 6 5, což je absolutní nesmysl

DEXTER je zpátky
jtbs - 04.07. Odpovědět

ty si absolutny nezmysel!

jtbs
Yuchi - 04.07. Odpovědět

Proč, že napíše vlastní názor? Ach jo....

Yuchi

proč mě urážíš?? Navážim se do tebe nebo do Juve??

DEXTER je zpátky

vyargumentuj mě, nebo na to nemáš?? Někoho urážet umí každej loser

DEXTER je zpátky
Sushi - 04.07. Odpovědět

Chceš vyargumentovat? Předtím mi řekni jedno: chápeš, že to pravidlo platí už dlouho, nevím přesně jak dlouho? Kluby mohly dosud angažovat JEN JEDNOHO hráče kategorie EXTRACOMUNITARIO, to chápeš? Tímto se tato hranice rozšířila, ne že by to něco zúžilo, chápeš že jo? Já jen abychom si rozumněli.

Sushi

Jasně, chápu to, díky tvému vysvětlení to chápu. Ale pořád nechápu k čemu takový pravidlo je když ho téměř každej bez problému obejde.
Teďko znovu tvrdim tohel:
K čemu se zavádí taková stupidní "pravidla"?? Jediný kdo na to doplatí jsou menší kluby, které to poškodí, velkokluby se mohou jen smát, proto mi utíká smysl tohoto výmyslu. Ale aspoň je to neškodná kravina, narozdíl od 6 5, což je absolutní nesmysl !
Nevim co se tě a další na tomhle může dotknout. Zkus to vyargumentovat, jsem zvědavej. V tom ti italština nepomůže. Nepopírám, že se ve fotbale a zvlášť v it. hodně vyznáš. Jseš tu jeden z nejlépe informovaných a znalosti 100% máš, ale tohle logicky a ani pragmaticky zdůvodnit nejde Smajlík 4

DEXTER je zpátky
Sushi - 04.07. Odpovědět

Tak to pravidlo ohledně nakupování hájit nechci, podle mě je to taky kravina, zavedená aby se naoko chránila liga a repre. 6 a 5 bych já osoběn zavedl, fotbal se roztočil tak, že je podle mě potřeba ho limitovat. Stejně tak bych zavedl platové stropy a stropy na přestupy. Ale to nemá nic společnýho se znalostí fotbalu, ale názorem na něj... ale díky za poklonu Smajlík 7

Sushi

6 5 si myslim ničemu nepomůže, to že budou hrát průměrní domácí hráči místo lepších cizinců, je dle mého nepopíratelnej fakt. Ligy se určitě více vyrovnají a nejvíce biti budou velkokluby (neříkám že úplně všechny) . Proto si myslim, že 6 5 neprojde, doufám že ho bossové s vlivem zadupou do země.
Nějakou regulaci bych také jako ty zavedl, nevim jestli zrovna stropy, ono ale asi ic jiného nepůjde. Fotbal začíná být zvrhlost díky sumám za přestupy a platy "hvězd". Kdyby hráči brali 3* víc než je pořádnej plat, bral bych to s klidem a když dostávaj 100 a více násobky je to hrůza. Když jsem viděl nadpis že Bruckner bude rozdělovat 55 mega, tak jsem se šel vyblít. Za co Baroš dostane 2 mega?? Za jeden trapnej zápas?? Dyť tam vyhořeli jak papír, jeden jak druhej, platit by měli ty primadony. Možná jsou to ale peníze od Turků, jedině tak bych to zkousnul

DEXTER je zpátky
- 04.07. Odpovědět

nevím, jestli bych zaváděl platové stropy, to ať si každý klub udělá po svém, je to jejich věc

Sushi - 04.07. Odpovědět

No, já bych kromě peněz prostě omezil i cizince. Profitovali by národní celky (tebe Euro bavilo???) a většina klubů (kromě top4 každý země dejme tomu?). Fotbalo by se vyrovnal jak v ligách, tak celkově v Evropě (cizinci co by se nevešeli v itálii a anglii by šli jinam, do francie třeba...to je jedno kam). Je to trochu utopie, kdyby to vyšlo, bylo by to super.

Sushi

Mě EURO celkem bavilo (asi to ovlivnilo, že jsem nefandil Italům).
JInak na 6 5 mam názor jinej, ten tvůj respektuji. Dle mého ty "top 4 kluby z každé ligy" tohle pravidlo nedopustí, byla by to pro ně katasrofa

DEXTER je zpátky
Sushi - 04.07. Odpovědět

To si taky myslím.

Sushi
Djkoma - 05.07. Odpovědět

nedopustí... no ono už to pravidlo je schválené a bude od sezony 2010/11, podle mě je to pravidlo totální nesmysl, který má diskriminovat cizince a pomáhat chudším a slabším týmům. Pravdou je, že každý tým, který má finance a nějaké požadavky od hráčů (inter chce určitě jiné výkony než Livorno...) tak musí chtít to nejlepší a ne "jen" to co mu vnutí jiný. Nemělo by se hledět na žádnou národnost, ale na schopnosti a výsledky. O tom je fotbal a ne o nějakém rádoby šlechetném hraní na vlastence.

Djkoma
Djkoma - 05.07. Odpovědět

jinak jeden nákup hráce mimo EU bude zvýšen o jedna na celkově dva hráče, je to stejně strašné pravidlo, které je jistě nevýhodné pro Serii A (oproti ostatním)

Djkoma
- 05.07. Odpovědět

Djkoma: mě to přijde jako kdyby si byl zaměstnavatel a do firmy by si mohl přivést jenom svoji národnost Smajlík 10

Reklama
Reklama
Nejnovější články