Zpět na » » Chomutov - Teplice B 2:1 (2:0)

- Chomutov - Teplice B 2:1 (2:0)

Chomutov - Teplice B 2:1 (2:0) © -

1

26.04. - ČLÁNEK OBSAHUJE FOTOGALERII! V dalším kole divizní skupiny B se dnes střetl Chomutov s rezervou ligových Teplic, toto klání bylo prestižní především pro domácího hrajícího trenéra Tomáš Heřmana a jeho svěřence Petra Strouhala, kteří v Teplicích působili.

První poločas začali lépe domácí, byli jasně aktivnější a žluto-modré přehrávali. V 10. minutě po centru z pravé strany hlavičkoval nad branku Štípek, o čtyři minutky později se mohl radovat Hranička, avšak nikým neatakován vypálil jen do náručí Koláře.

Jako správný trenér se ve 25. minutě ukázal Tomáš Heřman, po přímém kopu téměř z poloviny hřiště přizvedl hlavou míč mimo dosah hostujícího brankáře a poslal svůj tým do vedení.

První šance Teplic se urodila až v 35. minutě, když se Rosocha prosmýkl mezi stopery a dostal se ke střele, Zaťko byl však pozorný a nedůrazný pokus lapil.

Další branku domácích zařídil ve 40. minutě znovu Heřman, na pravé straně si pohrál s míčem, zbavil se obránce a poslal přihrávku na osamoceného Heiera, který pálil téměř do prázdné branky - 2:0.

Do druhé půle poslal trenér žluto-modrých Bekakis na hřiště Jana Štohanzla. Ten rychle rozhýbal hru a Teplice se rázem vrátily do hry. Ve 46. minutě ještě na jeho centr Rosocha nedosáhl, ale již o dvě minuty později byl ve vápně stažen právě mladý ofenzivní univerzál Jakub Rosocha a Štohanzl proměnil pokutový kop - 2:1.

Další šance hostů na sebe nenechaly dlouho čekat, nejdříve pálil z úhlu nad břevno Voráček, poté Rosocha akrobaticky zakončoval nedůrazně a v 69. minutě se do hlavičky položil Bartoš, ale ani on netrefil Zaťkovu branku. Hned z brejku mohl Štípek uklidnit domácí, ale Kolář vytáhl výborný zákrok a odvrátil na roh, po něm hlavičkoval ještě nad břevno Heřman.

V 72. minutě unikl po pravé straně Štohanzl a vyslal tvrdou střelu, jež zatřásla tyčí, neprosadil se ani z dorážky Vieira. V 84. minutě ještě zkoušel pokus z hranice šestnáctky Rudnytskyy, ale tvrdá střela mířila nad branku.

Tři minuty před uplynutím řádné hrací doby obdržel za nesportovní chování druhou žlutou kartu Kopecký a prakticky tak znemožnil hostům závěrečný nápor, díky čemuž si Chomutov již vítězství 2:1 pohlídal.

Nutno také dodat, že utkání hrubě nezvládl rozhodčí Čmucha, zápas se mu vymkl z rukou a ani jeho karetní mariáš, který rozpoutal, nezklidnil hráče, a tak se dohrávalo ve velmi vypjaté atmosféře.

Chomutov - Teplice B 2:1 (2:0)

Branky: 25.Heřman, 40.Heier - 48.Štohanzl z pen.
ŽK: 15.Hranička, 48.Zaťko, 73.Šebek, 78.Štípek - 14. a 87.Kopecký, 31.Vieira, 56.Bartoš, 74.Hůla, 78.Struha
ČK: 87.Kopecký
Rozhodčí: Čmucha - Kotalík, Benedikt