Zpět na » » Psychický blok? Kdepak, příčinu hledejme jinde, říká o porážkách se Spartou trenér Plzně Uhrin

- Psychický blok? Kdepak, příčinu hledejme jinde, říká o porážkách se Spartou trenér Plzně Uhrin

Psychický blok? Kdepak, příčinu hledejme jinde, říká o porážkách se Spartou trenér Plzně Uhrin © fcviktoria.cz - Dušan Uhrin

0

Líbilo se

19.07. - Jediná remíza v pěti posledních zápasech - to je bilance fotbalistů Viktorie Plzeň v utkáních s pražskou Spartou. Ačkoli většina z nich byla vyrovnaná, včerejší Superpohár nabídl možná až nečekaně velký rozdíl mezi oběma celky. A to jak výsledkově, tak herně.

Když na konci loňské sezóny prohrála Plzeň finále Poháru České pošty se Spartou, dával se neúspěch na vinu především smůle v závěrečných minutách. Ano, pokud ještě na začátku nastaveného času vedete 1:0, a přesto utkání prohrajete, řeči o chybějícím štěstí mohou být oprávněné.

Jenže vše ukazuje, že problém Viktorie leží někde úplně jinde. V posledních pěti zápasech s největším rivalem vybojoval Vrbův nebo Uhrinův celek jen jednu ligovou remízu. Vedle pohárového finále vyhrála Sparta také další tři ligové zápasy a včera i Superpohár.

"Psychický blok to určitě není, ale nerad bych to komentoval, protože na to mám svůj názor. Je to k zamyšlení," odpovídá v náznacích kouč Plzně Dušan Uhrin a jeho svěřenci řeči o přílišném respektu k soupeři také odmítají.

"Kdyby to byl blok, bylo by to špatné. Bohužel se nám teď na Spartu nedaří tak, jak bychom si představovali," doplňuje útočník Stanislav Tecl, který byl na hřišti od začátku utkání, a tak mohl zblízka sledovat možná klíčový moment souboje o první trofej sezóny.

V 5. minutě Plzeň zahrávala penaltu, jenže problémy s jejich proměňováním s koncem minulého ročníku nezmizely. Tentokrát to byl Kovařík, kdo pokutový kop nevyužil a trefil pouze brankovou konstrukci.

"Nevím, kde je problém, že jsme ten gól nedali. Něco jiného je, když tu penaltu musíte proměnit v utkání, kde o něco jde a něco jiného je to na tréninku," komentoval osudný okamžik, po němž Plzeň přestala Spartě stačit, Uhrin.

Podle výsledku Superpoháru ale nikdo sezónu hodnotit nebude. Mnohem důležitější je, jak se první soutěžní zápas na domácí scéně promítne v lize.

"Sezóna je dlouhá. Tenhle zápas něco napoví ke dvěma nebo třem následujícím utkáním," míní Uhrin a podobně zdrženliví jsou v předvídání budoucnosti také sparťané.

"Těžko říci, jestli se mezi námi rozevírají nůžky," soudí Lukáš Vácha. "Ligová soutěž je dlouhá a může se stát, že v průběhu ročníku dojde k nějaké krizi nebo k hernímu výpadku. Tohle byl jeden zápas," dodává záložník Sparty, kterého teď čeká odveta předkola Ligy mistrů, ale hlavně úvodní duel Synot ligy na hřišti pražských Bohemians.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
- 20.07. Odpovědět

kurzové sázení, velmi spolehlivé info

http://cameso.webnode.cz/

Reklama
Reklama
Nejnovější články