Zpět na » » Asi jsem pohárový střelec, řekl hrdina Plzně Kovařík

- Asi jsem pohárový střelec, řekl hrdina Plzně Kovařík

Asi jsem pohárový střelec, řekl hrdina Plzně Kovařík © fcviktoria.cz - Jan Kovařík

0

Líbilo se

02.04. - I když jeho hlavní zbraní jsou přesné centry na spoluhráče, v Poháru České pošty se plzeňský fotbalista Jan Kovařík mění ve střelce. Nejprve dvěma góly pomohl Viktorii k postupu z osmifinále přes Domažlice, dnes jediným gólem rozhodl první čtvrtfinále s Jihlavou. Navíc jen minutu a půl po příchodu na hřiště jako střídající hráč.

"Já normálně moc gólů nedávám, natož takhle hned po vystřídání. To bylo asi poprvé, ale je to krásný pocit," řekl na tiskové konferenci Kovařík, který má ve třech pohárových zápasech v této sezoně tři góly. "Asi jsem pohárový střelec," prohlásil.

Plzeň se v souboji s Jihlavou dlouho trápila a nedařilo se jí rozbít pevný obranný blok hostů. "Jihlava tu podala dobrý výkon, přesně jak jsme čekali. Mají docela formu, tak jsme věděli, že to bude těžký soupeř. To se potvrdilo," řekl Kovařík, který jako jediný svým náběhem za obranu našel recept na soupeře a zařídil v 78. minutě jediný gól.

"Šel jsem tam s úkolem to trochu rozhýbat, pokusit se přihrát na gól. Nakonec jsem dal gól sám, tak doufám, že mi to psychicky pomůže do dalších zápasů, že se chytím," prohlásil levý záložník.

Plzeň mohla vést už v první půli, ale Michal Ďuriš neproměnil pokutový kop. Pro Viktorii to byla už třetí zahozená penalta na jaře a pátá v sezoně. "Je pravda, že už jich je dost neproměněných. Ale nijak se to na nás neprojevuje a dokážeme vyhrávat i bez nich," řekl Kovařík, který si nemyslí, že by plzeňští hráči začínali mít z penalt komplex.

"To ne. Máme tu sebevědomé hráče, kteří klidně půjdou kopat znovu, i když neuspěli. Právě to sebevědomí nás dělá tak silnými," míní Kovařík, který by sám neváhal penaltu zahrávat. "Klidně bych šel kopat, na tréninku mi to docela jde. Jsou však určení nějací hráči a já mezi nimi nejsem, tak se do toho necpu. Ale když se příště někomu nebude chtít, tak klidně půjdu," dodal.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články