Zpět na » » Ondrášovka Cup: Lafata zařídil výhru Jablonce, Slovácko remizovalo s Baníkem

- Ondrášovka Cup: Lafata zařídil výhru Jablonce, Slovácko remizovalo s Baníkem

Ondrášovka Cup: Lafata zařídil výhru Jablonce, Slovácko remizovalo s Baníkem © fcviktoria.cz - Pavel Horváth (Plzeň) a David Lafata (Jablonec) v ostrém souboji

0

27.09. - AKTUALIZOVÁNO Jablonečtí fotbalisté vyhráli první zápas osmifinále nad Duklou 1:0, když jedinou branku dal kanonýr David Lafata. Slovácko remizovalo s ostravským Baníkem, ten si do odvety vytvořil slibnou pozici.

Baumit Jablonec - Dukla Praha 1:0

Branky: 39. Lafata (pen.)

Oba trenéři provedli oproti poslednímu ligovému střetnutí několik změn v sestavě. Úvod utkání patřil Dukle. Již ve 2. minutě mohl skórovat Pázler, skupinku hostujících příznivců ale nerozradostnil. Jablonečtí nadále působili v defenzivě nervózním dojmem, Lietava se málem řítil do velké šance, jenže Valeš včasným vyběhnutím svůj celek ochránil před pohromou.

Postupem času se přesunula aktivita na kopačky favorita, Vaněk s Kopicem ovšem neměli střelecké štěstí. Gólu se však "zelenobílí" nakonec dočkali. Ve 39. minutě upadl po střetu se Švejdíkem na zem Vaněk, rozhodčí Franěk posoudil zákrok obránce Dukly jako nedovolený a kopala se penalta. K exekuci se postavil Lafata, jenž bez problémů poslal Baumit do vedení.

Po změně stran mohli Jablonečtí náskok navýšit, v koncovce byli ale buď nepřesní, nebo ztroskotali na výtečném Kučerovi. Pražané tak mohli domácí v závěru ztrestat, Vrzalova hlavička ale skončila pouze ve Valešových rukavicích. Jablonec porazil Duklu 1:0.

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 1:1 (1:0)

Branky: 17. Došek - 58. Droppa

Oba týmy nastoupily k pohárovému duelu jen čtyři dny po ligové výhře Slovácka 1:0 v Ostravě. Stejný výsledek ve prospěch celku z Uherského Hradiště svítil na tabuli od 18. minuty, kdy se prosadil hlavičkující dlouhán Došek. Na straně hostů občas zahrozil Malcharek, s jehož dělovkou po půlhodině hry měl gólman Filipko hodně práce.

V závěru poločasu snaživý Baník přitlačil a Filipko musel vytáhnout zázračný zákrok proti střele Greguše. Po změně stran už brankář Slovácka kapituloval. Krauta stojícího na hraně ofsajdové pozice sice opět skvěle vychytal, ale na dorážku pohotového Droppy už dosáhnout nemohl.

Slovácku mohl vrátit vedení Došek, který v 68. minutě trefil brankový prostor, ovšem gólman Pietrzkiewicz stačil zareagovat a míč vyrazil. Poté ještě střílel těsně vedle domácí Valenta, ale ani on už nerozhodný stav nezměnil.