Zpět na » Synot liga » David Střihavka definitivně hráčem Ostravy

Synot liga - David Střihavka definitivně hráčem Ostravy

David Střihavka definitivně hráčem Ostravy © -

0

Líbilo se

18.06. - Ve středu odpoledne podepsal s ostravským Baníkem smlouvu vysoký útočník David Střihavka, který tak naváže na angažmá, jež zde strávil od ledna 2006 do července 2007.

Střihavka s Baníkem už několik dní trénoval a nyní je jisté, že nadcházející ročník odehraje v Ostravě.

Odchovanec Bohemians přichází sice ze Slavie, ale jeho práva vlastní Viktoria Plzeň, v Baníku bude působit na hostování. „Půjde prozatím o hostování, ale v klauzuli smlouvy je dohoda, která nás staví do role, že můžeme vyjednávat i o delším angažmá,“ potvrdil generální manažer Baníku Verner Lička.

Pětadvacetiletý útočník odešel z Baníku před rokem, když zamířil do anglického Norwiche. Poté se vrátil do české Gambrinus ligy. Nevrátil se však na Slezsko, ale posílil Slavii. Tam ho brzdila častá zranění a pražský klub se rozhodl, že s ním pro další sezonu počítat nebude. Střihavka se tak vrací do prostředí, které nedávno označil za svůj druhý domov. Hovoří pro něj i fakt, že je v Ostravě mezi fanoušky stále oblíbený.

Naopak v Rumunsku jedná o kontraktu útočník Lukáš Magera. Zamířit by měl do Temešváru, kde trénuje Dušan Uhrin mladší. „Lukáš dostal povolení odjet do Rumunska jednat o smlouvě. Pokud se dohodne, nebudeme mu bránit, protože toho pro Baník udělal hodně. Trenér Uhrin už o něj hodně stál v době svého působení v Mladé Boleslavi, jasno by mělo být v nejbližších dnech či hodinách,“ dodal předseda představenstva Baníku Tomáš Trucha.

David Střihavka není jediným útočníkem, kterého Baník v letním přestupovém období získal. Do klubu přišel devatenáctiletý Srb Miroslav Markovič.

Kam dál?

Martin Kovařík / Michal Sitek / FotbalPortal.cz, fcb.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

už se těším na útok svěrky se střihavkou Smajlík 17

kuku1989

Trochu me mrzi ze od nas odesel ale preju vam ho Smajlík 4

SKS& LFC
Mattess - 19.06. Odpovědět

Střihy Díky za to cos stihl udělat za ten půl rok pro Slavii ať se ti v Baníku Daří!

Mattess
Tharqa - 19.06. Odpovědět

Mohl bych se zeptat jak je možné že jeho práva měla Plzeň. Nikdy za ni nehrál a nepamatuju si že by jeho práva Baník prodal Plzni.

Tharqa

Mageru snad nahradí Smajlík 7

Kepy_FCB
pinta - 19.06. Odpovědět

ja myslím, že je lepší než Magera

pinta

supeeer

Blazzy11
janoas - 18.06. Odpovědět

Brezinský, Borbély, Vršič, Magera Smajlík 18 Dušan vie kde treba hladať posily.... Smajlík 6

janoas
Reklama
Reklama
Nejnovější články