Zpět na » Synot liga » Fanoušci na Bazalech uctili památku Jiřího Běláka

Synot liga - Fanoušci na Bazalech uctili památku Jiřího Běláka

Fanoušci na Bazalech uctili památku Jiřího Běláka © -

0

Líbilo se

30.11. - Vyprodaný stadion v Ostravě uctil tragicky zemřelého Jiřího Běláka z Bolatic. Ten zahynul 10. května, když vypadl z vlaku, který mířil do Prahy na utkání se Spartou.

V úvodu utkání Baník Ostrava - Bohemians 1905 se vzpomnělo na zesnulého třicetiletého fanouška. Držela se také minuta ticha.

Kotel domácích příznivců vytáhl transparent se jménem zemřelého a jeho datem narození a úmrtí. Činili se i fanoušci hostujících Bohemians, kteří tento údaj měli v menším provedení. Od domácích diváků si za velmi sympatické gesto vysloužili bouřlivý potlesk.

Hráči Baníku Ostrava nastoupili s transparentem "Myslíme na tebe, Jirko!"

Na stadioně i před ním pak přicházející fanoušci mohli finančně přispět pozůstalé rodině. Přispěl snad každý. Většina z přítomných pak na sobě měla černé oblečení.

Hráči obou týmů si během zápasu mohli vychutnávat atmosféru, kterou jim připravily tábory ostravských i pražských příznivců. Fanoušků Bohemians do Ostravy dorazilo téměř pětset.

Po skončení utkání slavili domácí hráči a fanoušci. Ti si výhrou 2:0 zajistili konečné třetí místo v soutěži a účast v přištím ročníku poháru UEFA. Kouč Baníku Karel Večeřa tak musel shodit knír. Bohemians sestupují do druhé ligy.

Po děkovačce u svých příznivců se domácí fotbalisté vydali k sektoru hostů a zatleskali jim. To samé udělali hostující hráči směrem k domácím divákům. Na Bazalech panovala přátelská atmosféra.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články