Zpět na » Synot liga » Poslední dějství se blíží: Teplice vyzvou Kladno

Synot liga - Poslední dějství se blíží: Teplice vyzvou Kladno

Poslední dějství se blíží: Teplice vyzvou Kladno © Martin Kovařík - Ležící Martin Klein

0

Líbilo se

15.05. - Již v sobotu se odehraje poslední 30. kolo Gambrinus ligy. O záchranu bojující tým Kladna v něm přijede na sever Čech do Teplic a utká se s místním fotbalovým klubem, který ještě stále bojuje o třetí místo, přestože šance na něj nejsou těsně před koncem nikterak velké.

Žluto-modří se v boji o bronzovou příčku udrželi díky vítězství v Ďolíčku 2:0, jež zařídili brankami Benát a Jun, avšak pro dosažení vytouženého cíle musejí spoléhat na prohru jak Brna, tak i Ostravy. Útěchou jim aspoň může být to, že podle předjarních prohlášení nechce tým Brna hrát pohár Intertoto, tudíž by tato letní soutěž měla připadnout právě týmu Teplic. „Chceme se soustředit na jediný cíl, a to postup do Poháru UEFA. K němu vedou ještě dvě cesty, přes ligu a přes Pohár ČMFS. Proto nechceme tříštit síly. Je hodně pravděpodobné, že v tu dobu nám také bude chybět pár hráčů, kteří budou s různými reprezentacemi. Navíc se bezprostředně po skončení ligy začne na Srbské dělat vyhřívání hrací plochy, takže by nemělo smysl hrát Intertoto třeba v Drnovicích,“ sdělil předseda představenstva 1.FC Brno Karel Jarůšek na tiskové konferenci 14. 2. 2008 před startem jarní části soutěže a tím se teď mohou domácí chlácholit.

Petr Rada bude pro tento zápas postrádat velké množství hráčů. Pro zranění chybí Vidlička, Štohanzl, Smíšek, Gašparík, Ljevakovič, Kolář a Ryška, zdravotní problémy v týdnu provázely i Doležala, Sabou a Bartoše, pro karty bude absentovat opora zadních řad Antonín Rosa.

Kladno v posledním duelu zvítězilo nad Olomoucí a výrazně si tak přiblížilo záchranu v soutěži, pokud "klokani" nezvítězí na půdě Baníku Ostrava, mohou si Středočeši dovolit v Teplicích i prohrát.

K tomu, aby přece jen nějaký ten bod ukořistili, jim již nebudou moci pomoct Ondřej Szabo, Lukáš Zoubele a Karel Kroupa, jelikož všichni hostovali v týmu trenéra Šilhavého právě z Teplic. "Co vím, tak hlavně Ondra podával kvalitní výkony a hrál stabilně. To že nemůže hrát, je pro Kladno ztráta. To samé Karel, který je hodně gólový. Je dobře, že v sestavě nebudou," uvedl záložník Teplic Petr Benát k absencím v táboře protivníka.

Utkání začíná stejně jako všechna ostatní v tomto kole v sobotu v 15:00 na teplických Stínadlech a FotbalPortal.cz vám z něj přinese online reportáž.

Předpokládané sestavy:
Teplice:
Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein, Merzič - Mareš, Sabou, Benát, Verbíř - Smejkal, Jun
Kladno: Pavlík - Bartoš, Killar, Gross, Krob - Cigánek, Hochmeister, Vršajevič, Jablonský - Klinka, Zachariáš

Antonín Rosa, Pavel Verbíř a Martin Klein v družném rozhovoru.
"Střižba" v podání Martina Slavíka, jeho jmenovce Kleina a Michala Smejkala.
Petr Benát má po vydařeném utkání na Bohemians důvod k úsměvu.
Martin Klein.
Leandro Vieira.
Trenér brankářů Vladimír Počta a jeho míče.
I při bagu se do toho musí jít naplno, to dokazují Samir Merzič, Martin Slavík a Josef Kaufman.
Jiří Sabou.
Petr Lukáš.
Při velkém počtu zraněných se do hry dostal i kustod Jaroslav Sláma.
Foto: Martin Kovařík

Kam dál?

Martin Kovařík / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Matth3w - 16.05. Odpovědět

banik i brno vyhraje teplice 5.misto - bez poharu Smajlík 5 Smajlík 3 Smajlík 4

Matth3w
Mike - 15.05. Odpovědět

Myslím, že můžeme i prohrát, protože Bohemians na Bazalech asi nevyhrajou. Škoda, že nebude hrát Ondra Szabo, Lukáš Zoubele nenastupoval, Karel Kroupa by se do útoku taky hodil, hold takhle budeme muset hrát spíš po zemi a asi s útokem Klinka - Zachariáš. Ale nejvíc bude chybět fakt Ondra Szabo, tady na Kladně to byl on, kdo tvořil hru, nevím, kdo by se toho ujmul. Možná Tomáš Cigánek, ale říkám, řěžko říct, jinak ale samozřejmě věřím v remízu. 1:1

Mike
dEst - 17.05. Odpovědět

Cigi je náladovej hrozně.Občas mi příde,že ho to nebaví. Ale když má den, tak využívá svojí rychlost a hraje hodně dobře. Szabo bude chybět o tom není pochyb. Jednoznačně nejlepší kladenskej hráč týhle sezony.

dEst
.Tom. - 15.05. Odpovědět

Teplice to zvládnout, ale bude jim to k ničemu...

.Tom.
bumik - 15.05. Odpovědět

Ač sem tepličák, tak těm našem střevům nevěřím, po těch výkonech Smajlík 11 ... zase remíza.

bumik
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články