Zpět na » Synot liga » Hodnocení 29. kola Gambrinus ligy

Synot liga - Hodnocení 29. kola Gambrinus ligy

Hodnocení 29. kola Gambrinus ligy © -

0

Líbilo se

11.05. - Tak to jsou zvraty! Před týdnem se na sparťanský zisk titulu sázely obrovské sumy, dnes by do letenského klubu nikdo neinvestoval ani halíř. Všechny trumfy v ruce drží opět Slavia, která je jediný bod od titulu. Situace se nám vyjasnila také v boji o třetí příčku a záchranu. Přinášíme Vám tradiční hodnocení kola, kde ani nechybí jeho nejlepší sestava.

Tým kola: FC Baník Ostrava
Stejně jako před týdnem Brno si včera došli hráči Baníku trpělivě pro výhru na Spartě, která byla sice aktivnější, ale Baník byl efektivnější a hrál to, co potřeboval. Ostravané předvedli konsolidovaný výkon a jako třešničku přidali dva velmi pěkné góly. Hráči Baníku věnovali vítězství tragicky zesnulému fanouškovi.

Hráč kola: Tijani Belaid

Překvapivý tah trenérovi Jarolímovi vyšel. Belaid se za šanci odvděčil gólem a asistencí a byl základním stavebním kamenem červenobílého vízězství v Mladé Boleslavi. Zejména trio Šmicer, Belaid, Švento si náramně rozumělo.

Překvapení kola: Bezzubý útok Sparty
V posledních třech ligových zápasech vstřelila Sparta jeden (!) gól. A to jenom z penalty. Po bezbrankové remíze s Bohemians přišla prohra s Brnem 0:2 a Baníkem 1:2. Zejména Marek Kulič se na jaře s formou opravdu nepotkal. Ani Miroslav Slepička už neoplývá takovým elánem jako ze začátku jarní části. Na Spartě se s titulem můžou nejspíše rozloučit a asi litují, že po zápase na Bohemians začali slavit. Bohužel pro ně, předčasně.

Gól kola: Rudolf Otepka
Běží 38. minuta utkání Sparty s Baníkem, Kadlec chybuje a Lukeš posílá pěknou přihrávku na Otepku, jenž z úhlu postupuje na Grigara. Otepka je starý lišák a nasazuje Grigarovi jesličky.

Plus kola: Tři téměř vyprodané stadiony
Na Spartě 19 211 fandů, v Mladé Boleslavi plný dům a tradičně na Bohemians přes sedm tisíc diváků. To stojí za zmínku.

Minus kola: Čtyři návštěvy kolem dvou tisíc
Ano, většina týmů již nemá o co hrát, ale i tak byly některé návštěvy ostudou. Kladno bojuje o záchranu, vedení se rozhodne dát vstup na zápas s Olomoucí zdarma a přijde 2220 diváků. V Mostě si cestu na stadion našlo 1265 fanoušků, v Budějovicích 2000 a v Jablonci, který také neměl jistotu záchrany, 2050 diváků.

Tragédie kola: Smrt fanouška
Více o této události čtěte zde.

Sestava kola: Vaniak (Slavia) - Švejnoha (Brno), Brabec (Slavia), Dvorník (Brno) - Belaid (Slavia), Otepka (Baník), Benát (Teplice), Švento (Slavia) - Svěrkoš (Baník), Necid (Jablonec), Žůrek (Zlín)

Kam dál?

Michal Kepl / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

http://s11.gladiatus.cz/game/c.php?uid=58659

sk paseky zlin
Mattess - 12.05. Odpovědět

Švěrokoš za Baroše na Euro ale to říkám s kamenou tváří Smajlík 10 Složení Rep. utoku bych dal Koller,Svěrkoš,Vlček,Fenin simulanta Baroše ne

Mattess
hansiii - 11.05. Odpovědět

mhmmm. Tak teďka ještě porazit Jablonec a je to doma!!!!!!! Smajlík 18 Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

hansiii

mel jit do Slavie odmit ale jeho minus kdby sel do Slavie zahral by si ligu mistru

srackomet
Alofok - 11.05. Odpovědět

Ruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuda Otepka!!! Veeeeeeeeeeeeeeeeeeenca Svěrkoš!! Smajlík 17 Baníček Smajlík 17

Alofok
ojakub - 11.05. Odpovědět

NJN, starej lišák Otepka Smajlík 8 Smajlík 7

ojakub

hodne starej... ale platnej Smajlík 16

Prockoop
Reklama
Témata článku
Reklama
Nejnovější články