Zpět na » Synot liga » Mladá Boleslav - Slavia 0:2 (0:1)

Synot liga - Mladá Boleslav - Slavia 0:2 (0:1)

Mladá Boleslav - Slavia 0:2 (0:1) © -

0

10.05. - Slavia dnes před takřka domácím prostředím vyhrála v Mladé Boleslavi 2:0 a díky výhře Baníku nad Spartou může za týden slavit zisk titulu.

Sešívaní si přijeli do Boleslavi pro výhru, aby byli ve hře o titul i před posledním kolem. K zisku tří bodů ji nasměroval v deváté minutě Goce Toleski, který poslal centr Tijaniho Belaida za záda Millera.

Slavia se tím uklidnila a začala spoléhat na brejky. Jeden mohl skončit brankou, ale Zdeněk Šenkeřík odmítl dvoubrankové vedení. Do šaten šli veselejší hosté, protože vedli 1:0. Na stadionu vládla červenobílá euforie, protože do Boleslavi přicestovalo mnoho slávistických fanoušků a slavili branky svého týmu, ale i branky Baníku Ostrava.

Ze začátku druhého poločasu se snažili domácí vyrovnat, ale nedostali se do šance. Zejména stoperské duo Brabec - Latka hrálo velmi dobře. V 62. minutě přišla možná mistrovská pojistka pro Slavii. Vladimír Šmicer skvěle vysunul Dušana Šventa, ten našel parádně před brankou Belaida, který zvýšil na dva nula. Hlavně Šmicer s překvapením hostující sestavy Belaidem si ve středu pole náramně rozmuměli.

Několik málo minut nato se radovali také domácí, jenomže pomezní rozhodčí nepochopitelně odmával postavení mimo hru. Nevšiml si totiž, že míč poslal směrem na Vaniaka Krajčík.

Ale Slávisté si výhru zasloužili a před velkým počtem svých fanoušků zvítězili 2:0 a za týden mohou ,nejspíše v Edenu, slavit titul.

Ohlasy po utkání:

Karel Stanner (Mladá Boleslav):
„Nepovedl se nám první poločas, soupeři jsme usnadnili jeho roli. Dostali jsme brzo branku, těžko jsme se vypořádávali s hrou nakrátko, náš pohyb zaostal za jejich pohybem. Hráli jsme dobře posledních 30 minut, ale to u jsme nemhli zvrátit, Slavia vyhrála zaslouženě.“

Karel Jarolím (Slavia): „Chtěl bych touto cestou poděkovat našim fanouškům, kteří nám v Boleslavi vytvořili domácí prostředí, vyhráli jsme také jejich zásluhou. Jestliže jsme si chtěli zachovat naději na titul, tak nám nezbývalo nic jiného, než v Boleslavi vyhrát. To se nám nakonec podařilo, máme tři body, to je nejdůležitější. Titul ještě můžeme ztratit, ta možnost tu ještě je, ale věřím tomu, že na ten poslední zápas se připravíme zodpovědně. Hrajeme doma, co je výhoda, ale ještě není rozhodnuto. Raději bych hrál poslední utkání v Edenu. Rozhodně se nebojím toho, že by hráče poznamenala změna prostředí, z toho strahovského prostředí to takový malér nebude. Ještě nechci jásat, může se to všechno zvrtnout, ale kdyby tomu člověk nevěřil, bylo by to smutné. Uklidnila nás výhra v Olomouci, řekli jsme si, že horší než druzí být nemůžeme, akorát si můžeme polepšit."

Ondřej Zlámal, jenž je tiskovým mluvčím Slavie, na téma Eden řekl: „Všichni chceme hrát poslední kolo v novém Edenu, definitivně se o tom rozhodne v neděli.“

Mladá Boleslav - Slavia 0:2 (0:1)
Branky: 9. Toleski, 62. Belaid
Žluté karty: Procházka - Belaid, Toleski
Diváci: 5 000

Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Procházka, Rolko, Kalina - M. Sedláček (55. T. Sedláček), Rajnoch, Hrdlička (71. Kopic), Poláček - Řezníček, Mendy (63. Táborský)