Zpět na » Synot liga » Ohlasy na utkání Kladno - Olomouc

Synot liga - Ohlasy na utkání Kladno - Olomouc

Ohlasy na utkání Kladno - Olomouc © -

0

10.05. - SK Kladno porazilo v 29. kole Gambrinus ligy Olomouc 1:0 a zvedlo výrazně své šance na udržení v první lize. Přečtěte si reakci obou trenérů a střelce jediného gólu utkání bezprostředně po utkání.

Jaroslav Šilhavý (trenér SK Kladno):
O utkání
V první půli jsme za tím šli. Sice tam bylo spoustu nepřesností, ale cítil jsem to stejné jako před utkáním. To že chceme strašně moc vyhrát. A taky jsme vstřelili gól. V druhé půli jsme chtěli ještě přidat na aktivitě a vstřelit druhý gól, místo toho přišla obrovská nervozita. Nikdo nechtěl udělat chybu. Jsem rád, že jsme to zvládli.
O závěru utkání
No tak to byli nervy. Na infarkt. Chci hráčům moc poděkovat, protože máme naději ligu na Kladně udržet. Ještě nejásáme ani neslavíme, cítíme pokoru a respekt. Ale od záchrany jsme teď kousek.
O brance Pavla Bartoše
Pavlovi patří náš velký dík, ale mám dojem jestli ta branka nebyla vlastní Šuškavčeviče. Každopádně velmi dobře kopnutý míč, Pavel tam šel a skončilo to brankou.
O pokynech hráčům do druhé půle:
Neříkal jsem jim, aby se zatáhli. Vedli jsme 1:0 a všichni věděli o co hrajou. Pro hráče to bylo těžký. Soupeř zvýšil aktivitu, takže jsem rád, že jsme to ubránili.
O návštěvě
Co nato mám říct? Mrzí nás nízká návštěva i přes vstupné zdarma, Bylo by lepší, kdyby bylo plno. Ale i pro ty lidi, kteří přišli kluci hráli a pro ně vyhráli a možná díky tomu pro ně zachránili ligu.

Jiří Fryš (trenér SK Sigma Olomouc):
O utkání
Vstoupili jsme do utkání pasivně. Měli jsme být důslednější dopředu. Kvůli naší nedůslednosti ve hře dopředu jsme Pavlíka prakticky neohrozili. V druhé půli výrazně přidali, byli jsme aktivnější. Měli jsme tři dobré šance, ale neproměnili jsme je.
O výhře domácích:
Zejména v první půli měli spoustu prostoru, hodně standardních situací a jednu z nich nakonec vyřešili perfektně. Myslím, že si zasloužili vyhrát proto, že víc chtěli.

Pavel Bartoš (střelec jediné branky v utkání):
O utkání
Nejdůležitější utkání jsme zvládli. Pro diváky to asi nebylo nic moc, ale máme tři body a to je teď důležité.
O své brance
Výborně kopnutý míč od Ondry Szabo, na který jsme šel já a dva olomoučtí hráči a ani nevím jak se to dostalo do sítě. A jestli jsem to dal já, tak to byla má nejdůležitější branka v kariéře.
O situaci v tabulce
Udělali jsme obrovský krok. Jsme zase před Bohemkou, díky Teplicím, které nám pomohly. I kdybychom prohráli, byla by tam jakási šance, ale takhle je to lepší. Bohemians jedou do Ostravy, která bude bojovat o poháry, my do Teplic, které taky, takže to budeme mít my i Bohemians v příštím kole těžké, ale teď jsme na tom lépe my.