Zpět na » Synot liga » Bohemians 1905 – Teplice 0:2 (0:2)

Synot liga - Bohemians 1905 – Teplice 0:2 (0:2)

Bohemians 1905 – Teplice 0:2 (0:2) © Martin Kovařík - Bohemians 1905 - Teplice

0

10.05. - AKUALIZOVÁNO O FOTOGALERII! Teplice potvrdily ve Vršovicích roli favorita a zvítězily po brankách Benáta a Juna v prvním poločase 2:0. Severočeši si tak připsali sice tři body, ovšem vzhledem k výsledkům svých nejbližších konkurentů mají jen teoretickou šanci na pohárové umístění. Naopak se záchranou Bohemians v nejvyšší soutěži to po dnešku nevypadá nejlépe.

Po nervózním úvodu utkání, kdy se obě mužstva navzájem oťukávala, se první osmělili domácí, když po akci Marka jen těsně netrefil centr Rezka před Slavíkovu branku Morávek. Na druhé straně zahrozili hosté až po dvaceti minutách. Sňozík ale gólovou hlavičku Benáta vytáhl na roh. Na první gólový zásah se čekalo do 28. minuty, ovšem k nelibosti domácích příznivců se rozvlnila síť za Sňozíkem. Po kombinaci na levé straně hřiště Verbíře a centrujícího Mareše se prosadil Petr Benát, který skluzem usměrnil míč do branky.

Po gólu se hra rozhýbala a zeleno-bílí přidali na agresivitě, ovšem jako by Bohemians zapomněla na obranu a Teplice svou herní převahu vyjádřily druhou brankou. Další ránu zasadil domácím po milimetrovém centru Doležala Tomáš Jun, který jako stále ještě kmenový hráč Trabzonsporu bojuje o prodloužení smlouvy se severočeským týmem.

Poločasové čištění hlav v kabině Bohemky odnesl nevýrazný Martin Kotyza, kterého nahradil mladý útočník Škoda. Právě on se první minuty druhé půle staral o vzruch před Slavíkem. Klokani byli aktivnější a rozhodně nechtěli dát svou kůži zadarmo. Tím spíš, že už se vědělo o poločasovém výsledku z Kladna, kde domácí vedli 1:0. Tlak Bohemians ovšem, až na výjimky, k žádným vážným šancím nevedl, a tak Bohemians vsadili půl hodiny před koncem vše na jednu ofenzivní kartu. Na hřiště přišel Slezák a na polovině Teplic bylo sice živo, ale ne tak, aby se Severočeši museli strachovat o své vedení.

Hosté samozřejmě nikam nepospíchali a celkem v pohodě kombinovali po zemi. Tříbodovou defenitivu mohl v 72. minutě zajistit po chybě Rady Smejkal, který se ocitl po zaváhání zkušeného stopera tváří v tvář Sňozíkovi, ale zakončení reprezentanta do 21 let bylo nepřesné. Závěrečný nápor Klokanů k ničemu nevedl a veškerá útočná snaha přišla vniveč. Klokanům tam po zaváhání s Teplicemi a výhře Kladna zazvonila hrana a před posledním kolem se ocitli na okraji druholigové propasti.

Bohemians 1905 - FK Teplice 0:2 (0:2)
Branky: 27. Benát, 39. Jun. Rozhodčí: Matějek - Chytil, Handlíř. ŽK: Rosa, Jun, Rezek.
Diváci: 7106.

Bohemians 1905: Sňozík - Lukáš, Rada, Šmarda, Karal (63. Slezák), Marek, Bartek (78.Vágner), Ordoš, Kotyza (46. Škoda), Rezek, Morávek.
Teplice: Slavík - Kaufman, Klein, Verbíř (61. Smejkal), Benát, Sabou (89. Vieira), Doležal (82. Merzič), Lukáš, Jun, Mareš, Rosa.