Zpět na » Synot liga » Liberec - Brno 2:1 (0:0)

Synot liga - Liberec - Brno 2:1 (0:0)

0

07.05. - Dnes od 20:00 se hrála odveta druhého semifinále poháru ČMFS, utkaly se Liberec a Brno a nešlo o nic menšího než o pohár UEFA. Z prvního semifinále si totiž zajistila postup Sparta, která má již jistou Ligu mistrů, a tak druhý finalista půjde automaticky do poháru UEFA.

Případná výhra Brna by jistě udělala radost jejich sokům z ligy Ostravě a Teplicím, ale Moravané měli po prvním duelu, jenž skončil 2:2 k postupu dále.

V prvních minutách jako by se oba celky oťukávaly, Liberec tvořil hru a Brno čekalo na možnost brejku.

Ta se naskytla po čtvrthodině hry, hráči Brna předvedli úžasnou akci na jeden dotek po které zakončoval Polách do tyče a následně Střeštík dorážel z velkého úhlu mimo. O chvilku později vypálil z hranice vápna Besta a Hauzr s obtížemi míč vyrazil.

Do obrovské příležitosti se dostal na druhé straně ve 24.minutě Andrej Kerič, dostal se k němu odražený míč od obránce, avšak chorvatský střelec v čisté gólovce minul.

Poté se již hra vrátila do kolejí z úvodu zápasu, s tím rozdílem, že Brno na brejky nečekalo, ale přímo z nich hrozilo, žádnou vyloženou šanci si však do konce poločasu nevytvořilo, a tak se do kabin šlo za stavu 0:0, což rozhodně víc vyhovovalo borcům Slovanu.

Deset minut po změně stran mohl otevřít skóre zvovu Andrej Kerič, jeho tvrdou střelu Lejsal vytáhl mimo branku.

A tak o dalších deset minut později udeřilo na druhé straně, po rohovém kopu se míč dostal za šestnáctku k Pavlíkovi, jeho střelu z half-voleje Hauzr neudržel a z blízka dorážel Tomáš Došek - 0:1.

V 72.minutě hlavou zvýšil Aleš Besta, avšak nesmyslný ofsajd mu pískl pomezní rozhodčí a tak gól neplatil. V 78.minutě bylo vyrovnáno, míč vybojoval Kerič, dal ho Dortovi a ten skvělým centrem našel volného Nezmara, který nedal Lejsalovi šanci.

Od té doby domácí hlídali náskok a hosté i přes posílení útoku potřebnou branku nepřidali, naopak na 2:1 ještě upravil v nastavení Ondřej Smetana. Slovan si tak vybojoval účast ve finále poháru a s ním spojený pohár UEFA.

Liberec:
Hauzr - Matula, Holeňák, Košťál, Janů - Dohnálek (65.Liška), Bílek, Dort, Dočkal (90.Bejbl) - Kerič, Nezmar (86.Smetana)
Brno: Lejsal - Švejnoha (84.Baláž), Dvorník, Trousil, Siegl - Pavlík, Večeřa, Polách (90.Wagner), Střeštík (84.Simr) - Besta, Došek

HYŇA - 08.05. Odpovědět

škoda chlapci.....pěkný zápas...bohužel,ale rozhodčí české gambrinus ligy asi Zbrojovku moc v lásce nemají!!!! ale zase ta výhra nad Rudou chátrou BOMBA!!!! a co se týče Řepky-poslat k psychiatrovi!!!! jinak se nenapraví...a ten kdo říká že řepka je slušný člověk a fotbalista, je u mě debil!!!! řepka byl a bude kokot!!!! a pokud bude mlátit protihráče a kameramany tak bych ho na hřiště vůbec nepouštěl!!!! tu uefu ale dáme!!!!! uz jen ale z ligy...!!!! nic méně :Libe A Libe a Liberecký KURVY!!!!!!!!!!! Smajlík 14 Smajlík 15 ZBROJOVKA 4EVER Smajlík 17

gregino - 07.05. Odpovědět

tem co tady laterej rozhodcimu za neuznanej gol besty: 1. liberci byl v brne v prvnim zapase na konci pisknutej ofsajd, ktery dobrej metr nebyl...mohli bezet dva hraci slovanu sami na branu. 2.lejsal mel dostat cervenou za zakrok na kerice 3.penalta pro brno...tam zadnej faul nebyl takze bych nechal toho breceni a radsi ocenil obe muzstva na ceske pomery za kvalitni fotbalovy souboj

gregino
Modrak - 08.05. Odpovědět

Jo fotbal to byl dobrej... Smajlík 2 Ale tak ten GOL mel platit to musis sam uznat Smajlík 7

Modrak

Svatá pravda Smajlík 19

janejo
gregino - 08.05. Odpovědět

mel platit. proti tomu zadna, ofsajd to nebyl Smajlík 4 tvrdim, ze v brne bylyl podobne situace...a fotbal byl celkem kvalitni (v obou zapasech)

gregino

Smutný, hrůza, děs, nejhorší den co sem letos zažil. Nebudeme se tady handrkovat o tom jestli gól platil nebo ne, to bysme se furt hádali a nikdy nedošli ke konci. Rozhodčí nebyli zaujatí. Jenom by mě zajímalo, jestli jste viděli, že z Besty se taky stal psanec. Nechápu co měl ten tyátr u lainy znamenat a navíc ten gól. Každopádně ZATNOUT ZUBY A DO EVROPY!

Gooner - 07.05. Odpovědět

To se mi snad dá, oba moje oblíbený kluby vyřadí ze soutěže rozhodčí... co sem komu udělal...

Gooner
janoas - 07.05. Odpovědět

Asi si si nevybral tie vhodné kluby na fandenie Smajlík 3

janoas

Na druhou stranu lepší jak fandit klubu, kterej si výsledky kupuje Smajlík 1

Gooner

Lepšie ako fandiť anglickému klubu bez anglických hráčov....

tunak

Basty, ja sa hádam nerad ale ked ono to tu nejde sa nehádať...

janoas

já vím Smajlík 7 Smajlík 1

-Basty-

on nemá asi moc pojem o fotbale je zvyklej na 4třídu!! Smajlík 1 Smajlík 1

-Basty-

doufám, že liberec pošle tomu slepýmu kokotovi co neumí ani mávat s praporkem velkou bonboniéru. Smajlík 15 Smajlík 15

soukup00

Ne, velkýho kapra Smajlík 5 Smajlík 17

janejo
Modrak - 07.05. Odpovědět

Byli jsme okradeni o FINALE!!! Za stavu 1:0 pro Brno dal Besta zcela regulerni GOL coz jasne potvrdil opakovanej zaznam ale pomezni to odpiskal jako ofsajd...nemusim snad rikat co by vedeni 2:0 v takhle dulezitym poharovym utkani znamenalo...kdyby byl uz videorozhodci do FINALE by spravne postoupil ten kdo dal opravdu vic GOLU a ne haluzackej LIBEREC diky pomeznimu !!! Je to velka tragedie a krivda BRNENSKYM hracum...ten 2 gol kdy uz sel sam na Lejsala v nastaveni nepocitam to by se za stavu 2:1 asi tezko stalo Smajlík 10 Smajlík 12 Smajlík 12

Modrak

Vidíš. A v neděli vám rozhodčí zase pomohl. Jednou jsi dole, jednou nahoře. A když neumíš prohrávat, hraj raději solitér...

tunak

kdyby byl videorozhodci, tak taky prvni zapas mohl skoncit 3:0 pro slovan liberec...lejsal mel jit ven, penalta byla vymyslena a nesmyslnek ofsajd,liberec mohl jit nakonci zapasu vedvou sami na brankare

gregino

Prohrat ANO ale fer zpusobem...ne kdyz das zcela regulerni GOL kterj by mel klicovej vliv na postup do FINALE ale neuznaj ti ho Smajlík 10

Modrak

zase chceš trvdit, že řepka ten balon bestovi s láskou podával?

soukup00

A jak nám prosím tebe pomohl? Že dal Řepkovi po zásluze červenou? Ty si fakt komik Smajlík 2

Gooner

Jo no kdyz to beres takhle... Smajlík 2 Smajlík 7

Modrak

Nebylo tomu tak, nebylo to po zásluze. Lepší bejt komik, než slepej a předpojatej. Smajlík 1 A pokud je to pravda a rozhodčí vás poškodil, je to smutné. Jenže to se prostě stává. Jako v neděli. Jako každej den, kdy se nějakej zápas hraje. Příště vám zase pomůže.