Zpět na » Synot liga » Sparta - Bohemians Praha 1:0 (0:0)

Synot liga - Sparta - Bohemians Praha 1:0 (0:0)

Sparta - Bohemians Praha 1:0 (0:0) © -

0

07.05. - Sparta dokázala porazit druhou pražskou Bohemku. Zápas chudý na góly skončil stejným výsledkem jako první utkání tohoto semifinále, a tak letenští postupují do finále poháru Českomoravského fotbalového svazu.

Na Letnou zavítala střížkovská Bohemka. Aktuální lídr druhé nejvyšší soutěže. I když Letenský klub připravil pro fanoušky lidové dvacetikorunové vstupné, semifinále poháru Českomoravského fotbalového svazu nepřilákalo mnoho diváků. 1339 byla téměř druholigová návštěva. První zápas skončil vítězstvím Sparty, a tak střížkovští jeli na Letnou s jednogólovým mankem.

Sparta nastoupila, až na vynucenou absenci Řepky, téměř v tradiční sestavě. Chyběl tedy potrestaný Řepka, zraněný Došek, Hušek. Do sparťanského základu naopak Michal Bílek zařadil i Davida Limberského, který nedostával v poslední době příliš mnoho šancí. Nechyběl ani tvůrce hry Pavel Horváth, vedle kterého se do sparťanského středu postavila mladá letenská naděje Kamil Vacek.

Sparta se hned od úvodních minut usídlila na polovině soupeře. Nenasadila však takové tempo, kterým by střížkovské přejela. K první střele zápasu se v 9. minutě dostal Miroslav Matušovič. Sparta nakrátko rozehrála přímý volný kop. Následnou tvrdou střelu Matušoviče však gólman Winter vyrazil. Další šance domácích přišla hned o několik minut později z Matušovičovo rohu Sivokovu hlavičku nadvakrát taktéž zneškodnil gólman Winter. V polovině 1. poločasu se do zankočení dostali také hosté. Horváth byl na hranici velkého vápna obehrán o míč. Tvrdě, bez přípravy pálil hráč hostí, pouze ale do rukavic gólmana Poštulky. Velká šance prvního poločasu přišla hned záhy a také na straně hostí. Po přímém volném kopu se k nebezpečné hlavičce dostal Galbavý. Sparta zaváhala při standardní situaci. Gólman Poštulka ji však podržel, a tak byl výsledek stále bezbrankový. Spartě chybělo především větší nasazení, přímočarost a pohyb. Akce domácích končily povětšinou nepřesnou přihrávkou.

Do druhého poločasu za Spartu nastoupil Jiří Jeslínek, který nahradil Daniela Koláře. Jeslínek předvedl několik přímočarých průniků, které Spartě první poločas tolik scházely. K první vážnější šanci prvního poločasu se dostali hosté. Střela Stanleyho Ibeho skončila těsně vedle Poštulkovy branky. Záhy po této akci se dostal do obrovské šance domácí Jan Holenda. Rozhodčí ponechal výhodu za faul na půlící čáře, následoval pas na Holendu, který jej dobře zpracoval, na hranici pokutové kopu, i když mírně z úhlu pálil tento sparťanský útočník pouze nad Winterovu bránu. Druhý poločas už nebyl na šance natolik chudý jako ten první. V 70. minutě zahrávali hosté roh, který propadl až před Poštulku. Nechybělo mnoho a Bohemians mohli jít do vedení. Po vzoru pravidla: "Nedáš, dostaneš“ následně úřadoval střídající Jiří Jeslínek, který po centru Horvátha vyslal přízemní střelu na Winterovu bránu. Gólman Bohemians střídal po celou dobu utkání dobré zákroky s těmi nejistými. Při střele Jeslínka předvedl druhý jmenovaný a Sparta se ujala vedení. Domácí začali hrát daleko aktivněji. Z pumelenice, kterou vyslal Jan Holenda na bránu Bohemians, musí ještě teď bolet Wintera ruce. Další střelu Jeslínka po odraženém míči vytáhl Winter pouze na břevno. Výsledek se do konce utkání nezměnil, a tak Sparta postupuje do finále poháru Českomoravského fotbalového svazu.

Ohlasy trenérů:

Trenér Luboš Urban:

Především jsem hráčům poděkoval, díky tomuto zápasu jsme nasbírali obrovské zkušenosti. Jeli jsme na Spartu s jednogólovým deficitem. V 70. minutě jsme měli obrovskou šanci, kterou jsme neproměnili. Je to pro nás úspěch, ukázali jsme, že náš tým má sílu.

Trenér Michal Bílek:

Hlavně jsme splnili povinnost, která byla na naší straně. Úvod zápasu jsme zachytili, střela Matušoviče či hlavička Sivoka mohla skončit gólem. Pak jsme ale pozdě přistupovali k hráčům, hráli jsme bez pohybu. Druhý poločas už byl z naší strany lepší. Střídající Jeslínek i Holenda přinesli svoji kvalitu.

AC Sparta Praha - Bohemians Praha 1:0 (0:0)

Branky: 74. Jeslínek

Rozhodčí: Jílek - Ubias, Košec (Bílek)

ŽK: Kolář, Jadzik, Ibe
Diváci:1339

Sparta: Poštulka - Voříšek, Hainault, Sivok(K), Limberský -Kolář(45. Jeslínek), Kladrubský, Horváth(78. Kisel), Vacek, Matušovič - Slepička(63. Holenda). Náhradníci: Grigar, Kisel, Jeslínek, Zeman, Kulič, Holenda, Kúdela.

Bohemians Praha: Winter - Macháček, Turtenwald, Liantsevich, Kwame(89. Birhanzl) - Jadzik, Fenyk(K), Majer(74. Janů), Grznár(91. Feitl) - Galbavý, Ibe. Náhradníci: Belaň, Hajník, Lukeš, Birhanzl, Janů, Faitl.