Zpět na » Synot liga » Opava nadělila Čáslavi bůra

Synot liga - Opava nadělila Čáslavi bůra

0

06.10. - Fotbalisté SFC Opava jasně přehráli Čáslav 5:1, v jejím dresu se zaskvěl především Libor Kozák, který vsítil hattrick. + souhrn sobotních zápasů

O vývoji zápasu mnohé napověděla už šestá minuta. To se míč odrazil k Dujkovi a ten neměl problém dopravit míč do sítě. Další gól přidala Opava v 19. minutě, to se po akci Bartesky a Partyše gólově prosadil Libor Kozák. Opava tak vedla 2:0 a hrála dobrý fotbal. Poločas tak skončil za stavu 2:0 pro SFC.

Do druhé půle vlétli domácí doslova jako uragán. Vstřelili tři góly v rozmezí sedmi minut. Za hosty pak už jen upravoval na konečných 5:1 Michal Dian, který proměnil pokutový kop.

Opava se tak bodově díky výhře dotáhla na Hradec Králové a Slovácko, které čeká vzájemná duel.

Opava – Čáslav 5:1 (2:0)
Branky:
19., 54. a 58. Kozák, 6. Dujka, 51. Wirth, - 63. Dian z pen. Rozhodčí: Bílek - Hojsík, Jiřík. ŽK: Příhoda. Diváci: 2715.
Opava: Novák - Kolínek (46. Wirth), Pejša, Mezlík, Víšek - Partyš, Barteska, Matula, Dujka (58. Janoviak) - Kozák, Halaška (59. Půda).
Čáslav: Zich - Kotrba, Mráz, Skoupý, Nešpor (53. Schulmeister) - Kurak (86. Příhoda), Skopalík, Haniak, Hozda - Veselý, Dian.

V dalších sobotních zápasech Třinec opět prohrál, tentokrát doma nestačil na Bohemians Praha, kteří potvrzují dobrou formu z posledních kol. Naopak špatnou formu mají Vítkovice, ty to potvrdili na Dukle Praha, kde prohráli 0:1. Krč ani na pátý pokus nedokázala vyhrát doma a tentokrát byla ráda za bod, protože většinu zápasu se snažila o vyrovnávací branku.

Krč – Sokolov 1:1 (0:1)
Branky:
85. Matějka - 11. Bauer. Rozhodčí: Moudrý - Novák, Ĺ těrba. ŽK: Ĺ rámek, Vágner, Adauto - Costa. Diváci: 318.
Sparta Krč: Ĺ venger - Waldhauser, Ĺ rámek, Horkavý, Kounovský - Kordiak (64. Dubský), Viskup (34. Ĺ vejda), Pikl, Vágner - Adauto, Vojtíšek (77. Matějka).
Sokolov: Kubásek - Thomas, Kura (69. Frohna), Němeček, Mach (90. Jiráček) - Salák, Ĺ orfa (65. Habai), Hájovský, Costa - Čada, Bauer.

Dukla Praha – Vítkovice 1:0 (0:0)
Branka:
72. Kulvajt. Rozhodčí: Adam - Ardeleánu, Urban. ŽK: Hanus, Daněk, Kulvajt, Palša - Schön, Thiago, Ĺ vec. Diváci: 487.
Dukla Praha: Rada - Mikula, Palša, Kuděla, Daněk - Holub (42. Svatonský), Pokorný (90+2. Hubka), Ludačka, Michal - Kulvajt, Kunc (46. Hanus).
Vítkovice: Vaclík - Nosko, Ĺ vec, Derych, Thiago - Baláž (77. Valášek), Knapp, Motyčka (87. Ditrich), Mikulenka - Schön (32. Jandík), Kříž.

Třinec – Bohemians Praha 0:3 (0:2)
Branky: 5. Ĺ isler, 18. Ibe, 82. Zoubek. Rozhodčí: Hájek - Peřina, Vysloužil. ŽK: Zítka, Dombi - Galbavý, Ĺ isler. Diváci: 811.
Třinec: Bruk - Lisický (46. Hupka), Pindor, Zítka, Matěj - Malíř, Berger (46. Ďurica), Cieslar (71. Jakus), Ceplák - Rodrigues, Dombi.
Bohemians Praha: Beláň - Macháček, Lukeš, Studík, Grznár - Zoubek, Adjei, Ĺ isler (88. Jandzik), Galbavý (76. Fenyk) - Brzezina (84. Majer), Ibe.