Zpět na » Synot liga » Liberec uhrál v Brně nadějnou remízu

Synot liga - Liberec uhrál v Brně nadějnou remízu

Liberec uhrál v Brně nadějnou remízu © -

0

01.05. - Po včerejší výhře Sparty nad Bohemians Praha nás dnes čekalo druhé semifinále Poháru ČMFS mezi 1. FC Brno a Slovanem Liberec. První utkání se hrálo v moravské metropoli a po atraktivním průběhu skončilo remízou 2:2.

1. FC Brno - FC Slovan Liberec 2:2 (1:2)

Do druhého semifinále Poháru ČMFS mezi Brnem a Libercem vstoupili Severočeši fantasticky. Už v první minutě dostal Dočkal zleva skvělý centr a prostřelil Lejsala. A protože se domácí nepoučili, po devíti minutách prohrávali už o dvě branky. Kerič pronikl do pokutové území, byl faulován Lejsalem a nařízenou penaltu proměnil Filip Dort.

Brno se tak muselo rychle probrat, naštěstí pro domácí fandy se jim to povedlo. Ve 14. minutě pohrozilo po Poláchově přímém kopu, ale Střeštíkovu pohotovu střelu vyrazil nad Hauzr. Další šanci měli domácí jen o tři minuty později, kdy se po Poláchově rohu míč odrazil od Holeňáka do břevna.

Zaslouženého snížení se Brno dočkalo v 21. minutě. Po Poláchově centru se hlavou prosadil Tomáš Došek. Jenže pak už pokračovala jen územní převaha Brna a deset minut před koncí první půle šel Andrej Kerič dvakrát sám na brankáře, ale Lejsal oba jeho pokusy zlikvidoval. V nastaveném čase rozehrával Polách další přímý kop a tentokráte míč proskákal celým vápnem a zazvonil o tyč.

Do druhého poločasu se Brno vrhlo jako uragán, ale Došek sám před Hauzrem selhal a míč poslal nad. Z dalšího libereckého brejku měl další šanci Kerič, ale osobní souboj proti Lejsalovi dnes jasně prohrával, domácí brankář i tentokráte chorvatského střelce vychytal.

Ve zbytku druhé půle už na Srbské nebylo k vidění tolik šancí jako v prvním poločase, přestože Brno mělo stále jasnou převahu, ale Siegl trefil po Střeštíkově pasu jen boční síť. Domácí jasně diktovali tempo hry a Liberec hrozil jen z brejků. V 74. minutě právě po rychlém útoku byl opět Kerič sám před Lejsalem, ale ani tentokráte ho nepřekonal.

Brno se nakonec vyrovnání dočkalo, druhý gól vstřelilo stejně jako domácí z penalty. Po faulu na Švejnohu si míč postavil Petr Pavlík a zařídil Brnu alespoň remízu 2:2. Do odvety na severu Čech tak vstoupí ve výhodnější pozici Slovan.

Branky: 21. Došek, 79. Pavlík z pen. - 1. Dočkal, 9. Dort z pen.

Žluté karty: 7. Lejsal, 61. Polách, 67. Švejnoha - 78. Holeňák, 90. Dočkal

Brno: Lejsal - Švejnoha, Dvorník, Trousil, Siegl - Pavlík, Polách, Večeřa, Střeštík (73. Wagner) - Besta, Došek (84. Baláž)
Liberec: Hauzr - Matula, Holeňák, Košťál, Janů - Dočkal, Dort, Bílek, Papoušek (64. Liška) - Kerič, Nezmar (68. Radzinevičius)