Zpět na » Synot liga » Sparta porazila Bohemians a je blízko finále

Synot liga - Sparta porazila Bohemians a je blízko finále

Sparta porazila Bohemians a je blízko finále © -

0

30.04. - V úvodním zápase semifinále Poháru ČMFS vyhrála Sparta v Xaverově nad střížkovskou Bohémkou 1:0. O vítězný gól zápasu se postaral minutu před odchodem do kabin Jiří Jeslínek.

Samotné utkání začalo kvůli pozdějšímu příjezdu hostujících hráčů s desetiminutovým zpožděním, v Praze totiž odpoledne kolabovala doprava.

Pozdější příjezd ale nebyl na hráčích Sparty patrný, v úvodu utkání jasně dominovali. Do vedení se mohli dostat již v 11. minutě, ale Sivok nezamířil hlavou dobře. Ve 27. minutě pak Kulič neprotrhl svou střeleckou smůlu a trefil tyč. Letenští se tak dočkali těsně před poločasovou přestávkou. Domácí gólman Winter vyrobil hrubku a pro Jeslínka už nebyl problém dopravit míč do sítě. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

V úvodu druhého poločasu měl opět šanci Marek Kulič, ale sám před brankou zamířil trestuhodně vedle. Svěřenci trenéra Bílka si pak své vedení v klidu pohlídali a z Xaverova si odvážejí nejtěsnější možnou výhru.

Odveta se hraje v AXA Aréně za týden od 17:00. Finálový zápas domácího poháru je pak na programu 13. 5. od 17:00 za asistence kamer ČT2. Hrát se ale bude oproti předpokladům na pražském Strahově.

Bohemians Praha - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 44. Jeslínek. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Gallo. ŽK: Grznár, Lencevič - Holenda. Diváci: 1530.
Bohemians Praha: Winter - Macháček, Obermajer (88. Jandzik), Lencevič, Turtenwald - Zoubek, Grznár (82. Lukeš), Fenyk, Kwame, Galbavý (82. Majer) - Ibe. Trenér: Urban.
Sparta Praha: Grigar - Voříšek, Sivok, Řepka, Limberský - Kladrubský - Jeslínek (56. Zeman), Horváth (66. Vacek), Kolář, Kulič - Došek (70. Holenda). Trenér: Bílek.