Zpět na » Synot liga » Brno - Baník 0:0

Synot liga - Brno - Baník 0:0

Brno - Baník 0:0 © fcb.cz - Moravské derby přineslo velmi pěknou podívanou, které však chyběly branky.

0

28.04. - AKTUALIZOVÁNO. Moravské derby, bitva o třetí místo a největší šlágr kola. To vše nabídl dnešní zápas mezi Brnem a Baníkem, který skončil nerozhodně 0:0. Z toho mají největší radost Teplice, které zůstávají na bronzové příčce.

Zápas se hrál ve skvělé atmosféře, cestu na stadion si našlo necelých deset tisíc fanoušků. Utkání nechybělo téměř nic, pouze góly. Do první šance se dostal hostující Daniel Tchuř, který v sedmé minutě z dálky prověřil Martina Lejsala, jenž musel ještě zasahovat před dobíhajícím Mičolou.

Brno se dožadovalo penalty po několika ostrých zákrocích na Aleše Bestu. Zejména ve 24. minutě Bolfovo odstavení zavánělo faulem. Aleš Besta opověděl zbytečným faulem, kdy trefil loktem Radima Řezníka do obličeje a ten musel být převezen do nemocnice, kde kvůli podezření na otřes mozku zůstane na pozorování.

Ve 39. minutě o sobě dal znovu vědět Baník, protože Tomáš Mičola vyslal nenápadnou ránu z více než dvaceti metrů a ta skončila na tyči. A konečně poslední minuta první půle a největší šance, do které se po přiťuknutí Magery dostal Marek, jenž ale Lejsalovu branku minul. V první půli měli míč více na kopačkách domácí, ale vyložené šance měli jen hosté.

Druhá půle začala tisíciprocentní šancí Marka Střeštík, jenž ale střílel po průniku Besty vysoko nad. V 70. minutě hlavičkoval zády k brance Bystroň, ale Lejsal byl připraven a vyrazil na roh. Ke konci zápasu se hráči obou týmů více soustředili na neinkasování, domácí však byli přece jenom o trochu aktivnější. Na výsledku se však již nic nezměnilo a utkání skončilo bez branek.

V boji o třetí místo se vůbec nic nevyjasnilo. Bronzovou příčku drží Teplice, dnešní soupeři na ně ztrácí jeden bod. V příštím kole zavítá Brno na Spartu, Teplice hostí Mladou Boleslav a Baník se utká doma s Kladnem.

1. FC Brno - FC Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Franěk - Zlámal, Lhoták. ŽK: Polách, A. Besta - Magera, Vašek.

Diváci: 9550.

Brno: Lejsal - Švejnoha, Trousil, Dvorník, Siegl - Pavlík (71. Baláž), Polách, Večeřa, Střeštík - A. Besta, T. Došek (66. Wagner). Trenér: Uličný.
Ostrava: Vašek - Řezník (38. Bystroň), Neuwirth, Bolf, Čoupek - Mičola (74. Rajtoral), Marek, Otepka, Tchuř (87. Zeher) - Svěrkoš, Magera. Trenér: Večeřa.