Zpět na » Synot liga » Boleslav - Plzeň 3:0 (2:0)

Synot liga - Boleslav - Plzeň 3:0 (2:0)

Boleslav - Plzeň 3:0 (2:0) © - Hráči Mladé Boleslavi

0

27.04. - Fotbalisté Viktorie Plzeň nedokázali ani ve svém desátém utkání za sebou zvítězit a podlehli hladce Mladé Boleslavi 3:0. Nepomohla jim ani změna trenéra, když v týdnu nahradil Stanislava Levého Karel Krejčí.

Úvod utkání přinesl nevídanou podívanou. Již ve 4. minutě po akci Kaliny s Poláčkem po levé straně druhý jmenovaný krásně nacentroval do vápna, kde nikým neatakovaný Rajnoch přízemní střelou otevřel skóre utkání. Zaznamenal tak již svůj desátý ligový gól v této sezóně.

Uběhlo přesně 10 minut a domácí se radovali z branky podruhé. To když se po závaru před brankou hostů míč odrážel od několika hráčů, až jej přesně umístil do branky nejlépe se ve vápně orientující Hrdlička.

Po vstřelené brance se domácí zatáhli a spoléhali na brejky, ovšem bez vážnějšího efektu.

Zato hosté se nadechli k náporu. Nejprve Malchárek zavezl míč do vápna a přihrál Krbečkovi do slibné šance, ten ovšem míč netrefil tak, jak chtěl, a vystřelil pouze vedle Millerovy branky.

Hned o minutu později nacentroval Krbeček zleva ke vzdálenější tyči, kde byl osamocený Petržela, který z první ruky poslal svůj projektil pouze do boční sítě.

Plzeň poté sice tlačila na pilu, ale k vážnější ohrožení branky to nevedlo, a tak se šlo do kabin za stavu 2:0 pro domácí.

V úvodu poločasu mohl navýšit skóre Mendy, ale Poláčkovu přihrávku nedokázal usměrnit do poloodkryté Krbečkovy branky.

V 52. minutě byl na hřišti domácí Táborský sotva minutu a už jeho hlavička po Poláčkově centru rozezněla břevno.

Domácí hnáni výbornými diváky si vytvářeli další šance. V 65. minutě se dostal k odraženému míči Táborský a Krbeček parádně vyrazil, ovšem pouze k Řezníčkovi, který poslal svoji střelu nad odkrytou branku.

Přesně po třech minutách na hřišti a celkově třetí gól domácích vstřelil z malého vápna střídající Sedláček.

Poté mohla Plzeň zásluhou Varadiho snížit, ovšem jeho přízemní střelu skvěle vyrazil na roh Miller.

V probíhající 80. minutě se po centru Poláčka dostal k hlavičce nikým neatakovaný Procházka a Krbeček musel čarovat.

Plzeň mohla v závěru dostat čtvrtý gól, ale Sedláček nedosáhl ve skluzu na Opielovu přihrávku a Rajnoch nechal svojí hlavičkou vyniknout Krbečka.

Domácí navazují na své výborné výkony z posledních zápasů a míří tabulkou výš. I mexické vlny, které tu za trenéra Ščasného nebyly, jsou toho důkazem.

FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň 3:0 (2:0)

Branky: 4. Rajnoch, 14. Hrdlička, 68. Sedláček.

ŽK: Kysela, Opiela - Navrátil, Sylvestre, Petržela.

Rozhodčí: Makovička, Chytil, Mencl.

Diváci: 4035.

Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Procházka, Rolko, Kalina - Kysela, Hrdlička (81. Opiela), Rajnoch, Poláček - Řezníček (66. Sedláček), Mendy (50.Táborský).

Viktoria Plzeň: L.Krbeček - Malchárek, Navrátil, Halama (68. Knakal), Smola - Petržela, Trapp, Sylvestre, Borek (85. Psohlavec) - T. Krbeček (63. Lecjaks), Varadi.