Zpět na » Synot liga » Sivok: Ne každý dokáže zvládat těžké chvíle

Synot liga - Sivok: Ne každý dokáže zvládat těžké chvíle

Sivok: Ne každý dokáže zvládat těžké chvíle © -

0

Líbilo se

27.04. - Kdo získá titul mistra ligy? Po 27. kole nejvyšší domácí soutěže se zdá být tajenka téměř vyluštěna. Sparta sice nevyužila příležitosti zvýšit svůj náskok na čele tabulky stoprocentně, nicméně po nečekaném kolapsu svého soka v duelu s Žižkovem si fotbalisté z Letné po dnešní remíze na horké půdě ve Vršovicích drží čtyřbodový odstup.

„Možná, že bychom jim šampaňské poslat mohli, porazili Slavii za nás,“ reagoval kapitán Sparty Tomáš Sivok na včerejší vítězství žižkovské Viktorie na Strahově. O žádné zvláštní motivaci pro Žižkov nemůže prý být ani řeč. „O motivaci nic nevím, ale můžeme jim poslat třeba čokoládu,“ vtipkoval Karol Kisel, který se představil v Ďolíčku, kde začínal svoji úspěšnou českou anabázi.

Slovenský záložník se ukázal být jako dobrým prorokem, když na začátku jarní části ligy předpovídal, že Slavia bude postupně ztrácet a Sparta se dostane před ní. „Za své problémy si můžou sami, musejí se v tom také sami topit.“ Největší rozdíl mezi Spartou a Slavií na jaře? Podle Tomáše Sivoka je kromě psychiky rozhodující skvěle fungující defenzíva Sparty. „Nedostáváme góly, dokážeme vyhrát i těžké zápasy, nebo zápasy, kdy se nám nedaří 1:0 a podobně. Máme stabilizovanou sestavu a mužstvo drží při sobě,“ řekl sparťanský stoper.

Zápas Slavie se Žižkovem prý svěřenci kouče Bílka nesledovali, ale radost jim výsledek jistě udělal. „Když mi říkal Pavel Horváth po tréninku, že je to 0:2 a hrají o deseti, myslel jsem, že si dělá legraci. Když jsem viděl, že nedali penaltu, bylo jasné že prohrají. Ne každý dokáže zvládat těžké chvíle.“ řekl Sivok.


Samotná remíza s obětavě hrajícími Bohemians se nerodila lehce. „Soupeř se soustředil hodně na defenzívu, přistupoval k hráčům, nenechal nám kousek prostoru. Hráči hráli na hranici možností. Měli jsme míč více času na svých kopačkách, ale žádnou stoprocentní šanci jsme si nevytvořili. Získali jsme bod, vývoj v tabulce je pro nás pozitivní, ale přijeli jsme sem vyhrát, takže spokojený být nemůžu,“ zhodnotil utkání trenér letenských Bílek.

Trenér domácích Zach defenzivní taktiku potvrdil. „Věděli jsme, že cesta k úspěchu povede přes dobrou defenzívu. Sparta hraje velmi útočný fotbal, takže jsme hráli v zadu na nulu. Mohli jsme uspět jen z podařeného brejku, nebo standardní situace,“ přiznal trenér, za jehož působení jeho tým zatím nepoznal hořkost porážky.


Oba dnešní soupeři ale dobře vědí, že cesta k cíli, tedy titulu respektive k záchraně bude ještě dlouhá a nesnadná. „Pořád je ve hře ještě dost bodů, je to hodně nadějné, ale čekají nás ještě těžká utkání. Jsme titulu hodně blízko a zároveň daleko,“ zhodnotil situaci Michal Bílek. „Velmi cenný bod se Spartou vzhledem k její formě. Potřetí za sebou jsme neprohráli. Teď musíme hlavně bodovat ve Zlíně a potvrdit to,“ je si vědom Michal Ordoš.

Hodnej Pán / Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
:-P - 31.05. Odpovědět

už nejsou

Sivok a Řepka jsou nejlepší stopeři ligy Smajlík 18

childrenofbodom
Mattess - 28.04. Odpovědět

O kvalitě se tady nehovoří dobří fotbalisti to jsou ale jsou to téže vypatlanci,víme..

Mattess
riky - 27.04. Odpovědět

sivok je borec Smajlík 4 dneska zahral dobre Smajlík 18

riky
Mattess - 27.04. Odpovědět

Sivok je hlup

Mattess
tom173 - 27.04. Odpovědět

sivok je namyslenej kripl...

tom173
Honza - 27.04. Odpovědět

No aspon se tam dostal Smajlík 14

Honza
Zette - 27.04. Odpovědět

to je ta hvezda udine? s tou permici na hlavni tribunu?

Zette
Bejk - 27.04. Odpovědět

No jo pan Sivok... ještě že měl nabídky z Itálie a Anglie, ale raději dal přednost Spartě... Smajlík 1 Smajlík 1 Smajlík 1

Bejk
Reklama
Reklama
Nejnovější články