Zpět na » Synot liga » Slavia - Žižkov 0:3 (0:2)

Synot liga - Slavia - Žižkov 0:3 (0:2)

Slavia - Žižkov 0:3 (0:2) © slavia.cz - Martin Malý -

0

26.04. - Žižkov dokázal prolomit nepříznivé historické statistiky a poprvé po jedenácti zápasech zvítězil na hřišti pražské Slavie. A to rovnou třígólovým rozdílem, dal tak svému soupeři velkou lekci z produktivity. O to více ho může tešit, udržené čisté konto brankáře Bartalského.

Do utkání trenér Karel Jarolím mohl nasadit hned od úvodních minut útočníka Goceho Toleskiho, který si odpykal svůj dvouzápasový trest. Do základní sestavy se také dostal, v poslední době moc nehrající, Matej Krajčík. A bylo to znát, hned v úvodních minutách měli slávisté dvě velké šance, nejprve se ocitl sám před žižkovským gólmanem Bartalským Šenkeřík a poté pěkně napřáhl před velkým vápnem hostí Toleski, který trefil pouze boční síť. Ani jedna šance tak neskončila gólem a tak hned z prvního útoku úřadovali svěřenci Stanislava Grigy. Stracený nacentroval na Koukala, který se před Vorlovou brankou nemýlil a brzkým gólem poslal tým ze Žižkova do vedení. Slavia byla od této chvíle aktivnějším mužstvem, akce střídala akci, ale gólově se ve 45. prosadili zase hosté. Kušnír se už na sklonku prvního poločasu dostal za slávistickou obranu, udělal kličku brankáři Vorlovi, který ho fauloval. Vorel uviděl červenou kartu a z následné penalty, už proti brankáři Vaniakovi, se Marcel Šťastný nemýlil. Do kabin se šlo za dvoubrankového vedení Viktorie.

Hned od úvodních minut druhého poločasu se Slavia hnala na soupeřovu polovinu. V 51. minutě fauloval Šenkeříka Xavier a domácí tak měli výhodu pokutového kopu. Úspěšný střelec z minulého zápasu, na půdě Teplic, Erich Brabec ale neproměnil a tak Slavie stále prohrávala dvoubrankovým rozdílem a oslabena o jednoho muže v poli. Dokázala si vypracovat další šance, ale žádná z nich neskončila kýženým gólem V 80. minutě se dostal do hry střídající Švancara, který v posledních minutách zápasu poslal slávisty do kolen přízemní střelou k pravé tyči Vaniakovy branky.

Slavia tak nabídla svému letenskému konkurentovi v boji o titul jít do trháku. Sparta se utká zítra v 15:00 v pražském Ďolíčku, v dalším derby se sestupem ohroženými Bohemians a uvidíme jak se s touto nabídkou dokáže vypořádat. Každopádně v případě výhry už by byl pravděpodobně její šestibodový náskok na druhou příčku luxusním rozdílem a na Letné by mohli nechat chladit šampaňské. Ale to už jsme v rovině spekulací, ve fotbale je přece možné vše. Jisté je, že nám zítřejší utkání může hodně napovědět o případném ligovém mistrovi.

SK Slavia Praha- FK Viktoria Žižkov 0:3 (0:2)

Branky: 9.Koukal, 45. Šťastný, 90. Švancara
Rozhodčí: Kocián - Wilczek, Ondo.
ČK: Vorel
ŽK: Koukal, Toleski, Xavier, Labant, Kušnír, Volešák, Švancara.
Diváci: 5533

Slavia: Vorel - Krajčík, Brabec, Latka, Hubáček - Šmicer(60. Kalivoda), Tavares, Volešák, Černý(44. Vaniak) - Toleski(64. Švento), Šenkeřík. Náhradníci: Vaniak, Blažek, Pudil, Suchý, Švento, Abraham, Kalivoda.

Žižkov: Bartalský - Šťastný, Besta, Labant, Xavier - Kušnír, Procházka, Pilař, Koukal(62. Tinga)(89. Blaha), Stracený - Demjan(80. Švancara). Náhradníci: Pařízek, Kropík, Švancara, Tinga, Blaha.