Zpět na » Synot liga » Získají Teplice rozhodující náskok?

Synot liga - Získají Teplice rozhodující náskok?

Získají Teplice rozhodující náskok? © Martin Kovařík - Leandro Vieira

0

Líbilo se

25.04. - V neděli se chystá v Českých Budějovicích duel mezi domácím Dynamem a hosty z Teplic, Jihočeši by chtěli získat jistotu záchrany, žluto-modří zase možná již rozhodující náskok v boji o třetí místo.

Domácí si jistě představovali lepší jarní část, avšak z deseti utkání vybojovali jen pět bodů za jednu výhru a dvě remízy, tím se dostali k bezprostřednímu boji o záchranu, k němuž je táhne i trojice proher z posledních tří utkání.

Teplice doslova prospaly začátek jara, ale postupně se jejich výkony zvedly a nyní vygradovaly vítězstvím nad Slavií, která poprvé v tomto ročníku inkasovala tři branky.

Budějovicím budou chybět zranění Plichta, Pivoňka a Stráský, naopak znovu by měla naskočit brankářská jednička Pavel Kučera, ten v Teplicích dříve působil, stejně jako trenér František Straka. Na jihu Čech zase z Teplic působili brankáři Tomáš Belic a Patrik Kolář, ti však do utkání nejspíše nezasáhnou.

Kouč Rada, který dostal od disciplinárky pokutu 30 tisíc za nevhodné chování v utkání s Olomoucí, postrádá i nadále Gašparíka, Ljevakoviče, Smíška a Ryšku. Do hry se vrací v minulém kole distancovaný Vidlička, otázkou však je, jestli bude chtít temperamentní lodivod měnit složení úspěšné obranné čtveřice.

Podzimní střetnutí Na Stínadlech skončilo divokým výsledkem 4:2, když svůj první hattrick v nejvyšší soutěži zaznamenala teplická legenda Pavel Verbíř.

"Teplice letos hrají nahoře a sahají po pohárových příčkách. Mají velice dobrý a kvalitní tým, což jsme viděli i v jejich posledním utkání proti Slavii, kdy zaslouženě vyhráli. Takže k nám přijede opravdu skutečný aspirant na poháry a pro nás to bude velice těžké utkání.
Mužstvo Teplic dokáže zahrát velice nebezpečné standardní situace. Teplice totiž mají ve svém kádru hráče, kteří jich dokáží využít a jsou tak schopni rozhodovat o utkání. Zmínil bych hlavně Pavla Verbíře nebo Michala Doležala. To jsou hráči, kteří mají opravdu výjimečnou kopací techniku. Celkově je ale celé teplické mužstvo velmi konsolidované a kompaktní," říká k utkání trenér František Straka.

"Budějovice určitě nejsou v pozici, že by byl klub spokojený, mám dojem, že v jarní tabulce jsou poslední, takže nám určitě nedají nic zadarmo. Trenér Straka je vítězný typ, takže věřím, že to bude obtížný zápas jako se Slavií," konstatuje Antoní Rosa.

Utkání začíná na E-On stadionu v 17:00 a žluto-modří mohou díky tomu, že Brno hraje s Ostravou, získat náskok v boji o třetí místo.


Příchod na trénink - Jakub Mareš, Antonín Rosa a Samir Merzič.


Výklus na úvod.


Protažení u zábradlí.


"Já budu chodit po špičkách..." v podání Antonína Rosy, Michala Smejkala a Jakuba Mareše.


Vlastimil Vidlička podlézá Tomáši Junovi.


Skokan Jan Štohanzl, v pozadí Tomáš Jun.


A nyní ještě Samir Merzič v letu.

Foto: Martin Kovařík

Kam dál?

Martin Kovařík / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Mattess - 25.04. Odpovědět

ne nzískají budějovice jim daj na prdel

Mattess
Reklama
Reklama
Nejnovější články