Zpět na » Synot liga » Ústí - Hlučín 0:1 (0:1)

Synot liga - Ústí - Hlučín 0:1 (0:1)

0

07.10. - V Ăšstí nad Labem dnes došlo k utkání dvou celků ze spodních pater tabulky. Domácí celek naposledy zvítězil v prvním kole doma s Třincem a od té doby získali pouhé dva body, hostující Hlučín získal 7 ze svých 8 bodů v domácím prostředí, jediný venkovní bod ukořistili na Strahově s Krčí. Jak by řekli trenéři v tomto utkání jde o šest bodů.

Utkání začalo ve 14:30 a zatažené počasí jakoby symbolozovalo, že se nad oběma mužstvy v případě neúspěchu stahují mračna. Domácí vzalo zpočátku zápasu iniciativu do svých rukou, ale žádná šance se neurodila, tak uhodilo na druhé straně, hosté hned ze své první akce skórovali po hezkém průniku s míč dostal ke Kopeckému a ten uklidil míč do odkryté branky.

Ăšstečtí spolehali především na vysoké centry ze stran, které měli směřovat na , v útoku osamoceného, Bočka. Po obdržené brance se hra vyrovnala a byla plná soubojů ve středu pole. Do velké šance se ve 20.minutě dostali hosté, na pravé straně neobsazený Kopecký vypálil a brankář Novák vyrazil na roh.
V 25.minutě se do šance konečně dostali i domácí, po přímém kopu téměř z poloviny hřiště se k hlavičce dostal Boček, míč se odrazil od tyče a znovu hlavou mohl dorážet Novák, míč z jeho hlavy však šel pouze nad branku, kterou střežil v první půli Kosmál.

Postupem času byli znovu aktvinější domácí, přicházeli i šance, nejprve Maron přihrával Fouskovi na hranici pokutového území, ten vypálil nad branku, po podobné akci za několik minut střílel jen do obránců Benčík, Ke střele se dostal i aktivní Maron, ale po centru Dvořáka z levé strany nedokázal míč vtěstnat mezi tři tyče.
Před koncem poločasu se ke střele dostali i Hlučínští, umožnily jim ji neshody brankáře Nováka s obranou po kterých vystřelil Hanus těsně mimo.

Do druhé půle vkročili aktivněji domácí, téměř pořád hra probíhala na půlce hostí, ale do šance se ne a ne dostat, tak to zkoušel například z dálky padáčkem Martykán v 50.minutě, když už se do šance dostal Fousek, tak mu střelu zablokoval obránce skluzem.

Ăšstí mělo po celý druhý poločas územní převahu, ale jejich útočné snažení jakoby bylo v křeči, do zoufalého náporu se zapojil na konci nastavení i domácí brankář Novák, ale ani nepřinesl spásu v podobě vyrovnání, takže Ăšstečtí před 531diváky prohrálo s Hlučínem 0:1 a pořád se krčí na chvostu druholigové tabulky.

Ăšstí nad Labem - Hlučín 0:1 (0:1)
Gól: 11.Kopecký
Žluté karty: 16.Stárek, 58.Fousek, 74.Martykán - 38.Galajda, 64.Stoklásek, 89.Kovář
Ăšstí: R. Novák - Martykán, T.Novák, Stárek, David (82.Mahmutovič), Benčík, Fousek, Boček, Dvořák, Maron (46.Mašanský), Džuban
Hlučín: Kosmál - Stokládsek (68.Kovář), Kopecký, Galajda, Hanus (67.Prokeš), Koubek (80.Vaculík), Sáblík, Hornyak, Moravčík, Melecký, Ĺ vrček