Zpět na » Synot liga » Most - Jablonec 2:1 (2:0)

Synot liga - Most - Jablonec 2:1 (2:0)

0

07.10. - V utkání Mostu s Jabloncem, které se dá označit jako severočeské derby, zvítězili v prvním poloase fotbalisté Mostu 2:0 a vypadá to, že naplní svoji zápasovou bilanci z domácích utkání právě s Jabloncem, kterému zatím vždy doma vstřelili tři branky.

V úvodu prvního poločasu se představil aktivním výkonem Makedonec Goce Toleski, který se vrátil do sestavy Mostu po jednozápasovém vypadnutí z důvodu svalového zranění. V sedmé minutě se ocitl v první gólové šanci, ovšem brankáře Ĺ pita nepřekonal.

Vše napravil o pět minut později, když tváří tvář jabloneckému brankáři se prosadil a vstřelil branku. V prvním poločase nebyli hosté z Jablonce příliš nebezpeční, do šancí se nedostávali. Zato domácí hráči po vstřelení úvodní branky zpřesnili svoji hru a jen otázkou času, kdy přidají i další branku. Stalo se tak ve 38. minutě, když se prosadil po centru Ondřeje Prášila Patrick Oboya, další z reprezentantů své země v mosteckém dresu.

V první půli rozhodčí Jára nepředvedl výkon, na který může být pyšný. Omylem ukázal překvapenému Pilařovi za běžný faul místo žluté karty červenou, než si svoji chybu uvědomil a napravil. Jára taktéž udělil mosteckým hráčům Toleskému a Websterovi žluté karty za fauly, které na druhé straně ani nepostřehl.

Z�PAS JSME SLEDOVALI ONLINE

Pět minut po začátku druhé půle vstřelil z hodně přísné penalty branku Jan Svátek.

Rozhodčí jára pokračoval v nastoleném trendu a chyboval i ve druhém poločase, kromě penalty neudělil žlutou kartu za faul jabloneckého hráče na Schuta po hodině hry, nebo Eliášovi v 79. minutě za faul na Holendu, faul na domácího stopera Webstera neodpískal vůbec. Ani jeden z týmů nevyužil své další šance,

Utkání tedy skončilo premiérovým vítězstvím Mostu v této ligové sezoně 2:1, trenér hostí Luboš Kozel bude pravděpodobně po utkání odvolán.

Branky: 12. Toleski, 38. Oboya - 51. Svátek z pen. Rozhodčí: Jára - Pospíšil, Teuber. ŽK: Pilař, Toleski, Webster, Oboya, Schut - Loučka, Eliáš. Diváci: 3850.

Most: Svoboda - Prášil, Webster, Hainault, Ĺ koda - Andrei, Pilař (87. V. Mendy), Schut, Oboya (70. Loos) - Toleski (46. Bogdanov), Holenda. Trenér: Žák.
Jablonec: Ĺ pit - Fukal, Zábojník, Homola, Loučka - Vácha, Klapka, Eliáš, Hamouz (46. Ĺ těpán) - Svátek (79. Mičkal), Hloušek (42. Rilke). Trenér: Kozel.