Zpět na » Synot liga » Bohemians - Budějovice 0:2 (0:2)

Synot liga - Bohemians - Budějovice 0:2 (0:2)

0

07.10. - České Budějovice si připsaly v této sezóně první výhru na hřišti soupeře. Ve vršovickém Ďolíčku díky gólům Mrkvičky a Plocka vyhrály 2:0.

Klokani chtěli navázat na poslední domácí výhru proti Slavii, také České Budějovice naposledy vyhrály doma, Most porazili 1:0.

První výraznější šanci si vypracovali domácí. V 16. minutě míč směřoval na Kunáška, který byl ve výhodné pozici, ale Plocek předvedl skvělý obranný zákrok. Udeřilo však o 3 minuty na druhé straně. České Budějovice využily rychlý brejk a Mrkvička s pomocí teče Lukáše poslal Jihočechy do vedení. Bohemka se pak snažila, ale dvakrát jí v cestě stálo břevno. A jak to tak bývá góly dávali hosté. Plocek se napřáhl ke střele a ta skončila k udivení všech v síti. Tečoval jí totiž jeden z obránců. České Budějovice tak po prvním poločase vedly o dva góly.

Domácí nastoupili do druhého dějství se dvěma změnami v sestavě, ale 6395 diváků vidělo jen marnou snahu Bohemians o vstřelení branky. Obrana hostí totiž pracovala dobře a do šancí prvoligového nováčka až na vyjimky nepouštěla. Když už se však do šance dostala stálo v cestě břevno. České Budějovice tak svůj náskok z prvního poločasu udržely až do konce.

Jihočeši vyhráli pod Františkem Strakou podruhé a připsali si premiérové tři body z venku. Celkem tedy mají 11 bodů a to jim zatím stačí na střed tabulky.

Klokani zůstanou na svých sedmi bodech a v dosavadním průběhu porazili jenom Slavii. Je možné, že se v tabulce propadnou až na sestupová místa.

Bohemians 1905 - České Budějovice 0:2 (0:2)
Branky:
20. Mrkvička, 44. Plocek. Rozhodčí: Královec - Slavík, Handlíř. ŽK: Lukáš - Žižka, Peroutka, Vozábal. Diváci: 6395.
Bohemians: Sňozík - Marek, Rada, Lukáš, Ĺ marda - Kotyza (46. Bartek), Slezák, Nikl, Kunášek (59. Rychlík) - Ĺ koda, Polodna (46. Adam). Trenér: Hradecký.
Č. Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš, Hunal (88. Ĺ míd), Žižka - Plocek (81. Plichta), Vozábal, Hílek, Černý - Mrkvička, Radzinevičius (85. Stráský). Trenér: Straka.