Zpět na » Synot liga » Teplice - Slavia 3:1 (1:0)

Synot liga - Teplice - Slavia 3:1 (1:0)

Teplice - Slavia 3:1 (1:0) © Martin Kovařík - Spoluhráči zalehli po druhé brance jejího střelce Martina Kleina.

0

21.04. - Na teplických Stínadlech se dnes hrál magnet 26. kola Gambrinus ligy. Domácí, kteří bojují s Brnem a Ostravou, přivítali pražskou Slavii. Ta po včerejší výhře Sparty nad Mostem potřebovala nutně získat tři body, aby se udržela na čele tabulky. Ale zápas naprosto ovládli hráči Teplic. Zaslouženě porazili Slavii 3:1 a udělali důrazný krok v boji o třetí příčku. Naopak slávistům se titul vzdaluje. Jediné, co je může těšit, je proměněná penalta.

Oba trenéři postrádali důležité hráče, žluto-modrým chyběli Smíšek, Gašparík, Ljevakovič, Ryška a vykartovaný Vidlička, trenéru Jarolímovi zase Janda, Dřížďal, Toleski, Střihavka a Ivana.

Utkání začalo vyrovnaně, po čtvrt hodině hry se do tlaku dostali domácí, ale již o pět minut později naopak Slavia, když už se zdálo, že se sešívaní dostanou i do šancí, udeřilo na druhé straně. Mareš vysunul na pravé straně Doležala, jenž poslal centr do vápna, na který dosáhl skluzem před Suchým Smejkal a prodloužil svou střeleckou sérii na tři zápasy.

Do konce prvního poločasu již byli Pražané bezzubí, naopak domácí mohli přidat i další branky. Po krásné akci na pravé straně však pálil Rosa nad a těsně před půlí mohl zvýšit znovu Smejkal, když už se dostával do samostatného úniku, tak si špatně zpracoval míč a obránci mu ho odkopli.

Do druhé části hry oživil trenér Jarolím souhru nasazením Šmicera, který byl velmi agilní, mohl i skórovat, ale jeho střelu v 56. minutě zblokovali domácí zadáci.

Domácím se podařilo zvýšit vedení v 67. minutě, Klein si vyskočil nejvýše na přímý kop Verbíře a hlavou nedal Vorlovi šanci.

O čtyři minuty později sešívaní snížili, penaltovou nemohoucnost protrhl po faulu Mareše Brabec.

Žluto-modré obdržená branka nakopla a hnali se do útoku, z kterého pramenily i šance, nejprve Štohanzl vybídl ke skórování Jiřího Sabou, ale ten trefil jen Vorla, poté znovu Sabou hlavičkoval nad, avšak do třetice se již prosadil. Po centru Verbíře se míč kutálel těsně před brankovou čarou, Hesek ho nedorazil, Sabou již ano, a tak se Teplice radovaly ze zasloužené výhry 3:1.

FK Teplice - Slavia Praha 3:1 (1:0)
Branky: 27. Smejkal, 67. Klein, 90. Sabou - 71. Brabec z pen.
Rozhodčí: Jech - Lhoták, Jiřík. ŽK: Mareš - Blažek, Šenkeřík.
Diváci: 9120.

Teplice: Slavík - Klein, Lukáš, Rosa, Merzič - Mareš (78. Štohanzl), Sabou, Doležal, Verbíř - Smejkal (87. Hesek), Jun (64. Kaufman). Trenér: Rada.
Slavia: Vorel - Gebre Selassie (72. Krajčík), Suchý, Brabec, Hubáček (58. Švento) - Pudil, Tavares, Abraham, Černý (46. Šmicer) - Blažek, Šenkeřík. Trenér: K. Jarolím.