Zpět na » Synot liga » Liberec - Jablonec 2:1 (1:0)

Synot liga - Liberec - Jablonec 2:1 (1:0)

Liberec - Jablonec 2:1 (1:0) © fcslovanliberec.cz - Tvrdý souboj v podještědském derby.

0

20.04. - V dnešním televizním utkání se střetl Liberec v regionálním derby s Jabloncem a po dvou porážkách si připsal konečně tři body, když díky gólu Smetany z nastaveného času vyhrál 2:1.

První velkou šanci utkání měl v 15. minutě Dort, Kerič dostal přihrávku za obranu, došel až k brankové čáře a přihrál nabíhajícímu Dortovi, tomu střela nesedla a Špit ji chytil.

O něco hůře si hostující gólman počínal o pět minut později, další přihrávka za zadáky Jablonce mířila na Keriče, Špit vyběhl a v souboji fauloval chorvatského střelce, rozhodčí nařídil penaltu, již Dort po panenkovsku proměnil.

Zvýšit mohl v 31. minutě Nezmar, ve výborné pozici ho našel Dočkal, ale zkušený forvard nevtěsnal svou hlavičku mezi tři tyče.

Jablonec si vytvořil první velkou šanci až v minutě 39., k odraženému míči se dostal Valenta a tvrdou střelu poslal těsně nad branku Zlámala. Další příležitost na sebe nenechala dlouho čekat, Baranek našel z rohu Hubera, avšak Zlámal se zaskvěl.

Ve druhé půli se dlouho hrála vyrovnaná partie, až v 70. minutě se ocitl Nezmar ve vyložené šanci, výborný zákrok proti němu vytáhl Špit a jeho dobře umístěnou střelu zlikvidoval.

Čtvrt hodiny před koncem kvůli zranění vystřídal domácí brankář Zlámal a hned po svém příchodu na hřiště musel jeho náhradník Hauzr čelit velké šanci hostí, Necidovu hlavičku ale zvládl chytit.

Vyrovnání se přece jen konalo, po dalším Barankově rohu se dostal míč až k Fujerikovi, který stál na hranici vápna a poslal míč k levé tyči - 1:1.

Svěřenci kouče Škorpila se nevzdali a chtěli strnout vítězství na svou stranu, což se jim v nastavení podařilo, Dort se prokličkoval mezi dvěma protihráči, přihrál Dočkalovi a ten poslal centr na nohu Smetany, který rozhodl.

Liberec - Jablonec 2:1 (1:1)
Branky: 21.Dort, 90.Smetana - 84.Fujerik
ŽK: 51.Zábojník, 79.Hamouz
Rozhodčí: Adam - Hojsík, Teuber,
Diváci: 4693

Liberec: Zlámal (76.Hauzr) - Matula, Holeňák, Košťál, Janů - Dočkal, Bílek, Dort, Papoušek (88.Frejlach) - Kerič (89.Smetana), Nezmar
Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Huber, Hamouz - Michálek, Valenta (89.Krejčí), Klapka (29.Fujerik), Eliáš, Michálek - Straka (64.Necid)