Zpět na » Synot liga » Jakub Diviš - krčský hrdina

Synot liga - Jakub Diviš - krčský hrdina

Jakub Diviš - krčský hrdina © -

0

21.04. - Jakub Diviš se stal hrdinou Sparty Krč. V sobotním utkání s Ústím nad Labem chyti penaltu a v nastavení sám vyrovnal na konečných 2:2. FotbalPortal.cz Vám přináší exkluzivní rozhovor s tímto mladým brankářem.

Jakube, vy jste remizovali s Ústím 2:2. Co byste k utkání řekl?
Tak byl to zápas o šest bodů, my potřebovali vyhrát, ale od 22. minuty jsme hráli v deseti. To nám situaci zkomplikovalo.

Místo vedoucí branky jste šli do oslabení a obdrželi první gól utkání. To bylo asi nepříjemné, že?

Poločas byl 0:0 a chtěli jsme dát branku, ale hned na začátku jsme udělali chybu a branku dostali. Vrhli jsme se do útoku. Ale pak Jakub Bureš udělal penaltu a kopal ji Fousek, šel jsem se zeptat Aleše Pikla, který ho zná, kam to kope. Řekl (Aleš Pikl - pozn. autora), že čeká (Petr Fousek - pozn. autora), co udělá brankař. Dal to doprostřed a já to přeletěl.

Jenomže potom se vám podařilo snížit a vy jste chytil další pokutový kop.
Ano, bylo to za stavu 1:2. Kopal ji opět Fousek a kopl ji z mého pohledu do levého dolního rohu. Tam jsem to čekal, takže jsem míč vyrazil a o zbytek se postarali obránci.

Poté se váš tým musel vrhnout do útoku. V nastavení přišla vaše velká chvíle, mohl byste ji popsat?
Byla to standartní situace na rohu velkého vápna, kopal ji Aleš Pikl. Řekl jsem mu, ať to zkusí zahrát na první tyč, že se tam dostanu. Ale míč odhlavičkoval obránce na velké vápno, tam byl David Hubený, který vystřelil levou nohou. Míč letěl přímo na mě, pohlídal jsem si ofsajd a míč tečoval do brány.

Tak to Vám gratuluji. Zažil jste někdy, že by dal brankář gól?
Tak stává se to, vzpomínám na Palopa ze Sevilly, který dal branku v Poháru Uefa a vynutil si prodloužení. Já už taky jednu dal, bylo to jestě v dorostu ve Slavii, v Teplicích jsem vyrovnával hlavou na 2:2.

Věříte pořád v záchranu Vašeho klubu, který je poslední?
Určitě, pořád jsme ve hře. Musíme dělat body. Čeká nás osm zápasů, to je 24 bodů, což je dost, takže je ještě všechno otevřené.

Jak to s Vámi vůbec vypadá, v Krči jste na hostování ze Slavie. Co chystáte v létě?
Na to je teď ještě brzy, jsem v Krči na hostování. V létě se vrátím do Slavie a budu bojovat o místo v prvním týmu. Jsou tam tři brankáři, takže velká konkurence, uvidíme jak to dopadne. Teď jsem v Krči a soustředím se na svou práci. Co bude v létě, teď neřeším...