Zpět na » Synot liga » Kotyza: Sparta? Tu musíme doma porazit

Synot liga - Kotyza: Sparta? Tu musíme doma porazit

Kotyza: Sparta? Tu musíme doma porazit © -

0

Líbilo se

20.04. - Bohemians porazili nečekaně vysoko Brno, Martin Kotyza slavil své první dva ligové góly v životě a Petr Uličný zpochybňoval regulérnost zápasu kvůli skleněné šelmě. To vše bylo k vidění dnes večer ve Vršovickém ďolíčku.

Běží sedmadvacátá minuta utkání a Martin Kotyza stojí ve správný čas na správném místě, aby dorazil míč, který vyrazil brankář Lejsal po střele Ordoše zpátky do brány. Právě slaví svůj první gól v nejvyšší soutěži. Ani ne za čtvrt hodiny napřahuje tentýž hráč ze sedmnácti metrů a pálí. Nemohl trefit lépe, jeho výstavní šajtle končí v síti a vítězný gól znamenající tři body je na světě. „Byl to můj nejlepší zápas v kariéře,“ vyznal se třiadvacetiletý záložník a hrdina nedělního večera. „Zavřel jsem oči a napálil jsem to. Byla to šťastná rána. Když jsem viděl, jak se míč stáčí, začal jsem věřit, že to tam spadne."


Klub s klokanem ve znaku porazil silné Brno 3:1 po skvělém výkonu. Od zápasu v Mostu a od příchodu Michala Zacha na místo hlavního kouče se v mužstvu leccos změnilo. „Změnila se atmosféra a snad jsme se vydali správnou cestou. Hodně nám pomohl zápas v Mostě, kdy jsme se přesvědčili, že umíme zápasy otáčet,“ potvrdil střelec dvou branek.

Bohemians dokázali za dva zápasy nastřílet sedm gólů. Přitom během celého podzimu se zelenobílí zmohli jen na devět branek. Poklonu soupeři vysekl i trenér Brna Petr Uličný. „Bohemka předvedla vynikající výkon, zaslouženě vyhrála. Výborně dohrávala souboje, byli agresivnější, nic nevypustili. Zasloužili by si záchranu, i když sestup nikomu nepřeju,“ řekl nejzkušenější trenér v nejvyšší soutěži. O poznání méně zkušený trenér domácích Zach doufá, že vítězství jeho mužstvo nakopne. „ Brno nás zaskočilo dobře provedenou standartou a mohlo být ještě hůř, ale naštěstí skončila Švejnohova šance jen na břevně. Rozhodl náš druhý gól do šatny. Jsem moc rád, že se nám podařilo uspět proti Brnu, které hraje velmi pěkný a útočný fotbal.“


Své kouzlo si stále drží také talisman Bohemians - soška Českého lva od Ivana Trojana, která pomohla týmu už k šesti bodům. „Zápas bych prohlásil za neregulérní, když tady toto vidím. To je totiž nějaký doping nebo co,“ smál se „John“ Uličný těžkající lva z broušeného skla.


Přes veškerý optimismus u Botiče je cesta k záchraně ještě dlouhá. „K záchraně máme ještě daleko, musíme uhrát minimálně ještě sedm bodů,“ propočítává Martin Kotyza.

Bohemians nastartovali ke spurtu o záchranu v první lize v zápase s Kladnem vyrovnáním v poslední minutě a vítězstvím v Mostě. Dalším veledůležitým krokem by mohlo být utkání se Spartou, která zavítá do Ďolíčku příští týden. „Spartu chceme doma určitě porazit,“ dodal odhodlaně Kotyza.

Hodnej Pán / Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Bobeš - 21.04. Odpovědět

Leda ve snu

Bobeš

jo, přeju jim aby se zachránili,je to tradiční tým,ale nějak vystrkujou růžky, co si myslej čůráci zasraný, že porazej Spartu, jsou směšný, že na podzim dali Slávku, to neznamená,že daj Spartu, to je kurva rozdíl,sráčové nevím co si myslel, trochu pokory k budoucímu mistru,jsou směšný šulini....

(-:DEJF:-)
Da4ve - 21.04. Odpovědět

a co si ty tady vystrkuješ růžky ? po zápase napiš do diskuse a budeš tam házet takovéhle smajly ( Smajlík 13 ). Nemáte šanci proti nám

Da4ve

Peklo v ďolíčku ,,,,a posranej Došek ...zase 3:1 oléééé Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

veselac1
weca - 20.04. Odpovědět

To si dělá prdel, klokan, nebo ne?Dostanou pět fíků a bude po ptákách...ACS!

weca
Mattess - 21.04. Odpovědět

LOL,ty jsi snílek Smajlík 2 Smajlík 3 Smajlík 2 Smajlík 3 Smajlík 2 Smajlík 3

Mattess
Da4ve - 21.04. Odpovědět

cirkus sparta přijede, dostane 2 kusy a pojede domů..

Da4ve
- 20.04. Odpovědět

Smajlík 2 Ty budou rádi že nedostanou Bůra ,vubec bych neřešil jestly náss porazej spíš nám ani nedaj gol.Ale jedobře že sou optimstičtí aspon dostanou . Smajlík 18

Da4ve - 20.04. Odpovědět

smrt spartě, porazíme je 2:0

Da4ve
Bergen - 20.04. Odpovědět

Vy jste málem měli problém se zbrojovákama z Brna, kteří si na vás pěkně vyzbrojili! Smajlík 2 Smajlík 1

Bergen
Mattess - 20.04. Odpovědět

Vršovická Síla,kamaráde veříme vám!

Mattess
Da4ve - 21.04. Odpovědět

hm ale porazili jsme je 3:1... Sparta u nás nemůže vyhrát, máme ted formu...

Da4ve
BOIXOS - 20.04. Odpovědět

1:0!!!kricime s plnych plic bohemka z vrsovic!!!

BOIXOS
Bergen - 20.04. Odpovědět

No, nevim nevim, já bych si tak moc jistej nebyl. Smajlík 1 Že Bohemka dá Spartu. Smajlík 4

Bergen
Owen - 20.04. Odpovědět

HAAAAAAAAAAAHHHAAAAAAAAAAAAAA Teda chlapci, ted ste me dostali Smajlík 5 Smajlík 3

Owen
Vosky - 20.04. Odpovědět

Kotyza si získal mé sympatie tímto výrokem, ale i druhým gólem do sítě Brna.

Vosky
Mattess - 20.04. Odpovědět

Mluvíš mi z duše!

Mattess

To by bylo terno Smajlík 5

FKMB, Blackburn, Valencia <3
Reklama
Témata článku
Reklama
Nejnovější články