Zpět na » Synot liga » Zlín - Mladá Boleslav 0:1 (0:0)

Synot liga - Zlín - Mladá Boleslav 0:1 (0:0)

Zlín - Mladá Boleslav 0:1 (0:0) © -

0

19.04. - Zlínští byli sice v zápase s Boleslaví lepším týmem, neproměnili však ani jednu ze svých nesčetných příležitostí. Na Letné se tak radovali středočeši. Zápas mezi 7. a 8. týmem ligové tabulky rozhodl hlavou Ivo Táborský, který přišel na hřiště až v 60. minutě, kdy vystřídal Mendyho.

V zápase se zdánlivě o nic nehrálo, přesto však utkání slibovalo vysokou úroveň fotbalu. Oba týmy byly povzbuzeny nedávnými úspěchy a navíc byly oba v plné síle.

Do utkání vstoupili lépe domácí. Už ve třetí minutě utekl domácí obraně Žůrek a napálil míč do boční sítě a naznačil tak, jakým směrem se bude utkání ubírat. V první poločase skutečně hrozili spíše domácí. Jelikož nebyl terén zrovna nejlepší, hrozilo nebezpečí hlavně ze vzduchu. V 19. minutě chyběli Musilově hlavičce jen centimetry. A byl to ten samý hráč, jenž o pár chvil později namířil svůj pokus o centr do tyče. V prvním poločase měli zkrátka navrch domácí a čekalo se, že v druhém dějství budou chtít svoji převahu uplatnit i gólově.

Ve druhém poločase už začali vystrkovat růžky i hosté a hru částečně vyrovnali. Zlín však hrozil dál a hned zkraje poločasu musel Miller vytáhnou jeden ze svých parádních zákroků a vytěsnil tak zákeřnou umístěnou střelu opět z kopačky Žůrka. Pak ale zahrozili i Mladoboleslavští. To, že nepřijeli do Zlína jen kvůli návštevě muzea bot, předeslal Řezníček když po ideálním Poláčkově centru otřásl břevnem Kořínkovy svatyně. Klíčovým momentem se nakonec ukázala 60. minuta a střídání Táborského za do té doby nepříliš výrazného Mendyho. Nověpříchozí akvizice se na trávníku velmi rychle otrkala a 12 minut po vyběhnutí na pažit také z rohu skórovala. Byl to podobný zásah jakým se Táborský prezentoval před dvěma týdny v Liberci. Zbytek zápasu se nesl ve znamení nervozity, která pramenila hlavně ze sporných situací ve vápně Boleslavi. Podle diváků totiž hráli jak Opiela tak o pár minut později Rajnoch ve svém vlastním pokutovém území rukou. Hlavní sudí Handlíř však ani v jednom případě do píšťalky nefouknul. A protože si Boleslav už zbytek ukání pohlídala, skončilo těsným vítězstvím hostů 0:1.

Zlín - Mladá Boleslav 0:1 (0:0)

Gól: 72. Táborský

ŽK: Vyskočil - Miller, Rolko, Táborský

Rozhodčí: Kovařík - Handlíř, Novák

Sestava

FK Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Rolko, Procházka, Kalina - Kysela (88. M.Sedláček), Hodúr (74. Opiela), Rajnoch, Poláček - Řezníček, Mendy (60. Táborský). náhradníci: Holub, T.Sedláček, Kopic a Šeda.

Sestava FC Tescoma Zlín: Kořínek - Pazdera, Kroča, Zbožínek, Elšík- Musil (65. McQuilkin), Vrtělka (84. Zúbek), Šmahaj, Vyskočil - Pacanda (65. Kraus), Žůrek. náhradníci: Penner, Baranyai, Čelůstka a Baránek.