Zpět na » Synot liga » Žižkov se loučí s pohárem

Synot liga - Žižkov se loučí s pohárem

Žižkov se loučí s pohárem © -

0

16.04. - Prvoligová Viktoria Žižkov se dnes rozloučila s pohárem ČMFS po bezbrankové remíze s Bohemians Praha. Dál naopak jde Liberec, který si po vítězství v Třinci dnes mohl dovolit luxus v podobě domácí remízy 2:2. Podle očekávání postupuje také Sparta. Ta si doma bezproblémů poradila s HFK Olomouc. Radost z postupu do semifinále zažívají rovněž hráči Brna, kteří si i v odvetě poradili s Jabloncem.

FC SLOVAN LIBEREC - FOTBAL TŘINEC 2:2 (1:0)

Fotbalisté Liberce udělali velký krok k postupu již v prvním utkání ve Slezsku, kde porazili Třinec 3:0. Volno díky tomu dostali Zlámal, Holeňák, Bílek, Dort, Nezmar a také liberecký střelec Kerič. I Třinec postavil základní sestavu z náhradníků.

V deštivém počasí si našlo cestu na stadion necelá tisícovka diváků a podle toho také vypadal fotbal. Vzrušení pro diváky přišlo až po půl hodině, ale Radzinevičius nedokázal využít Smetanovu nabídku a přestřelil třineckou branku. Vzápětí měl šanci Smetana, ale i on minul. Poprvé si mohli liberečtí fanoušci zakřičet gól pět minut před koncem poločasu, kdy se po závaru před třineckou bránou dostal k míči Radzinevičius a napálil míč do sítě.

Slezanům se podařilo vyrovnat v úvodu druhé půle. Střela Cieslara z pětadvaceti metrů zaplachtila k pravé tyči. Vítězství na domácí kopačky opět přiblížil v 82. minutě Frejlach, jenž nedal tvrdou střelou Brukovi šanci. O tři minuty později po centru Dočkala hlavičkoval Smetana míč do břevna. V závěru utkání zaváhala domácí obrana a Lukšík v situaci sám na brankáře vyrovnal na konečných 2:2.

Branky: 40. Radzinevičius, 82. Frejlach - 50. Cieslar, 89. Lukšík. Rozhodčí: Adámek - Filgas, Kubáň.Bez karet. Diváků: 978. První zápas: 3:0, postupuje Liberec.

Liberec: Hauzr - Polák, Bejbl, Košťál, Janů - Papoušek (74. Dočkal), Gecov, Vlasko (61. Frejlach), Liška - Radzinevičius (84. Brožík), Smetana. Trenér: L. Škorpil.
Třinec: Bruk - Sostřonek (56. Lisický), Pindor, Hupka, Martinčík (72. Matěj) - Malíř, Berger (46. Konečník), Cieslar, Ďurica, Lukšík - Veselý. Trenér: M. Kouřil.

FC BOHEMIANS PRAHA - FK VIKTORIA ŽIŽKOV 0:0

Oba týmy nastoupili do utkání s tím nejlepším co měli k dispozici. První šanci si vypracovali hosté, ale Kalod po rohu přestřelil branku Bohemians. Na druhé straně se v obrovské šanci před Bartálským ocitl Brzezina, ale brankář Žižkova vytlačil jeho ránu na břevno. V závěru první půle se do šance dostal Blaha, ale ani on neuspěl.

V 56. minutě se do nebezpečné akce dostal Tinga, jenže nedokázal rozjásat svůj tým. Proti byl brankář Beláň. Domácí mohli v závěru potvrdit svůj postup, avšak Galbavý nepřekonal žižkovskou defenzívu. V 86. minutě vystihl nepřesnou malou domů Švancara, obešel domácího brankáře, ale místo zakončení upadl. I proto se po závěrečném hvizdu mohli radovat ze závěrečného postupu hráči Bohemians.

Rozhodčí: Matějek - Slavík, Čecháček. Žluté karty: Macháček, Turtenwald, Obermajer - T. Procházka, Pilař, Švancara. Diváků: 981. První zápas: 1:1, postupuje Bohemians.

Bohemians: Belaň - Macháček, Obermajer, Lencevič, Grznár - Kwame, Fenyk (84. Jandzik), Turtenwald - Ibe (87. Janů), Brzezina, Galbavý (90. Majer). Trenér: Urban.
Žižkov: Bartalský - Šťastný, Labant, Pilař, Xavier - Kušnír, Kalod (68. Demjan), T. Procházka, Koukal - Švancara, Blaha (46. Tinga). Trenér: Griga.

AC SPARTA PRAHA - 1. HFK OLOMOUC 3:1 (2:0)

Fotbalisté Olomouce nepřijeli na Letnou bránit a diváci mohli sledovat atraktivní fotbal plných šancí. Do střelecké pozice se jako první dostal Voříšek, bohužel pro domácí nedal. Stejně neúspěšně mířil i jeho spoluhráč Holenda. Mimo pálil z přímého kopu i olomoucký Toporčák. Střelu na branku vyslal až v 17. minutě Limberský, jenže Aleksijevič byl úspěšnější. Ve dvaadvacáté minutě padla první branka. Střelu Jeslínka dorazil za záda Aleksijeviče Kulič. O čtyři minuty později zahrozil Jeslínek, jenže míč v brance neskončil. Ve 43. minutě prošel olomouckou obranou Kladrubský, následnou přihrávkou našel Kuliče, avšak expříbramský útočník nechal vyniknout olomouckého brankáře.

Do druhého poločasu nastoupili fotbalisté se střeleckou chutí, což se projevilo v úvodních minutách. Ve 47. minutě zvýšil vedení Sparty hlavou Holenda a o pár chvil později Korčian opět vrátil hostům jednobrankovou ztrátu. O osudu utkání rozhodl v 79. minutě střelou pod břevno domácí Kolář.

Branky: 22. Kulič, 47. Holenda, 80. Kolář - 48. Korčián. Rozhodčí: Ardeleánu - Hojsík, Drábek. Bez karet. Diváků: 1862. První zápas: 2:1, postupuje Sparta.

Sparta: Grigar - Voříšek, Hainault, Kadlec, Limberský - Kladrubský - Jeslínek, Vacek, Kolář, Kulič (63. Slepička, 74. Kisel) - Holenda (63. Došek). Trenér: Bílek.
Olomouc: Aleksijevič - Lošťák, Kalvoda, Lukášek (88. Zlatohlavý), Josefík - Janeček, Ševela (73. Jakubovič), Toporčák, Krutý - Hanzel, Korčián. Trenér: T. Uličný.

1. FC BRNO - FK JABLONEC 97 2:1 (1:0)

Brněnští vstoupili do utkání s vedením 3:0 z prvního zápasu a podle toho také vypadal úvod. Jablonečtí se snažili něco s tím stavem udělat a svého soupeře přehrávali. O změnu skóre se mohl postarat Fujerik, jenže místo branky trefil jen břevno. Čáru přes rozpočet udělal hráčům Jablonce před koncem poločasu Baláž, který dorazil za záda Špita nevydařenou střelu Urbana.

Ve druhé půli již hostující hráči takovou převahu neměli, ale i přesto mohli vyrovnat. Do nadějných situací se dostali Fujerik a Baranek, jenže oba stříleli nepřesně. Přesněji mířil v 75. minutě domácí Trousil. Brněnský kapitán umístil hlavou míč po centru od rohového praporku. V závěru utkání dal sudí Mikel možnost ke snížení Severočechům. Pokutový kop využil Michálek a upravil na konečných 2:1 pro Brno.

Branky: 45. Baláž, 74. Trousil - 85. z penalty Michálek. Rozhodčí: Mikel - Goňa, Ondo. Žluté karty: Hanák, Baláž - Fujerik, Hloušek. Diváků: 1150. První zápas: 3:0, postupuje Brno.

Brno: Bureš - Kubáň (78. Švejnoha), Pavlík, Trousil, Siegl - Hanák (52. Večeřa), Polách, Urban (65. Wagner), Lira - Baláž, Simr. Trenér: P. Uličný.
Jablonec: Špit - Laciga, Krejčí, Huber, Hamouz - Baranek (76. Michálek), Valenta, Eliáš, Hloušek - Klapka (74. Mešanovič), Fujerik. Trenér: Komňacký.