Zpět na » Synot liga » Domácí pohár pozná semifinalisty

Synot liga - Domácí pohár pozná semifinalisty

Domácí pohár pozná semifinalisty © sparta.cz - Pohár ČMFS

0

16.04. - Pohár ČMFS spěje pomalu ale jistě do finiše. Dnes jsou na programu odvetné utkání čtvrtfinále. První zápasy tomu tak chtěly, že ve třech případech je prakticky rozhodnuto. Nejzajímavější duel tak bude k vidění v Xaverově, kde Bohemians přivítají Žižkov.

První zápas těchto pražských celků skončil smírně 1:1. Viktoria sice v utkání již od šesté minuty vedla, ale střížkovský klub dokázal ve druhém poločase díky Ibemu vyrovnat. Vyrovnaný zápas se očekává i tentokrát, postupové šance jsou stále otevřené. Podle bookmakerů jsou mírnými favority hosté.

„Pro nás je určitě jednoznačným cílem vyhrát a postoupit. Zároveň bychom chtěli odčinit domácí nezdar, kdy jsme ve vyhraném utkání nakonec pouze remizovali“, řekl záložník Žižkova Ondřej Kušnír na klubovém webu.

V semifinále budou s velkou pravděpodobností dva celky z hlavního města. Sparta totiž vyhrála na půdě HFK Olomouc 2:1, její vítězství se ale nerodilo lehce. Domácí totiž dlouho vedli, o výhře hostů tak rozhodly dvě rychlé branky Slepičky mezi 67. a 71. minutou. Všeobecně se očekává, že si svěřenci Michala Bílka postup pohlídají.

Další dva zápasy jsou prakticky rozhodnuty. Liberec i Brno dokázaly vyhrát na půdě svých soupeřů 3:0, a tak se dnešní zápasy odehrají jen z povinnosti. Trenéři s největší pravděpodobností dají šanci hráčům, kteří pravidelně nenastupují.

“Zatím je to jen dobře rozehraný dvojzápas, rozhodne se na trávníku. My musíme zůstat plně koncentrovaní a nesmíme nic podcenit. Soupeř nemá co ztratit, dá se čekat, že šanci dostanou ambiciózní hráči, kteří si zatím moc nezahráli a kteří u nás budou chtít přesvědčit o svých kvalitách,” prozradil Petr Uličný na brněnských stránkách.

Zápasy Liberec - Třinec a Bohemians Praha - Žižkov začnou v 17:00, o hodinu později je pak výkop na Letné, kam přijede HFK Olomouc. Duel Brna s Jabloncem začíná až v 19:30 a přímým přenosem ho vysílá ČT4.