Zpět na » Synot liga » Hodnocení 25. kola Gambrinus ligy

Synot liga - Hodnocení 25. kola Gambrinus ligy

Hodnocení 25. kola Gambrinus ligy © - Hráči Mladé Boleslavi

0

14.04. - Máme za sebou zajímavé a dramatické 25. kolo Gambrinus ligy! Nebylo jednoduché vybrat nejlepší tým nebo hráče kola. Sestava kola je v rozestavení 3-5-2.

Tým kola: Mladá Boleslav
Středočeši si poradili s ambiciózním Baníkem a doma vyhráli podruhé na jaře. Boleslav hrála od začátku velmi dobře a také rychle vedla. Baník sice vyrovnal, ovšem Boleslavští ještě do konce první půle dali vedoucí branku. Druhý poločas už domácí ovládli a Slezanům v podstatě nedali šanci na zvrat. Hrdinou utkání se stal Rajnoch.

Hráč kola: Jan Rajnoch

Výborné utkání proti ostravskému Baníku odehrál záložník Boleslavi. Rajnoch podal perfektní výkon a hlavně vstřelil dva góly. První branku dal z penalty a druhou v 57. minutě, když jeho první střelu vyškrábl Vašek ještě na tyč, boleslavský fotbalista byl však pohotový a odražený míč poslal do sítě.

Gól kola: Michal Smejkal
Teplický fotbalista rozhodl o vítězství Teplic na Žižkově velmi pěkným gólem. Ve středu hřiště si posunul míč, těsně za hranici šestnáctky vystřelil a překonal gólmana. Rozhodující moment zápasu.

Drama kola: Zápas o udržení
Utkání mezi Mostem a Bohemians nabídlo skvělou podívanou. Diváci viděli šest gólů a šťastnější byli ti, kteří do Mostu přijeli z Prahy. Most vedl po první půli zaslouženě 2:1 a vypadalo to, že i po přestávce bude mít navrch. Jenže hosté nečekaně vyrovnali, gól je obrovsky nabudil a Slezák v 79. minutě zasadil Mostu další ránu. Závěr byl také dramatický a když dal v 90. minutě Ordoš na 4:2, o vítězi bylo rozhodnuto.

Minus kola: Zkrat Matušoviče
Záložník Sparty Praha Miroslav Matušovič neudržel nervy na uzdě a plivl na kladenského brankáře Pavlíka. Okamžitě byl vyloučen. Mezi brankářem a sparťanským hráčem došlo k výměně názorů, která skončila Matušovičovým neadekvátním chováním. Od svého klubu dostal pokutu sto tisíc korun.

Chyba kola: Pavel Besta
Žižkovský stoper vyrobil na začátku druhé půle chybu, kterou posadil do té doby trápící se Teplice na koně. V 48. minutě uklouzl, teplický Doležal byl najednou volný a s přehledem překonal brankáře žižkova. Severočechy gól samozřejmě povzbudil a v 68. minutě rozhodl o jejich vítězství Smejkal.