Zpět na » Synot liga » Boleslav - Ostrava 3:1 (2:1)

Synot liga - Boleslav - Ostrava 3:1 (2:1)

Boleslav - Ostrava 3:1 (2:1) © -

0

13.04. - Fotbalisté Baníku Ostrava podlehli v televizním utkání Mladé Boleslavi 3:1 a zkomplikovali si tak cestu za vysněným třetím místem zaručujícím start v Poháru UEFA.

Hned úvod utkání mohl přinést branku. To když se hostující Svěrkoš dostal do zakončení po nedůsledném bránění domácích obránců. Svoji střelu poslal ovšem nad branku.

V sedmé minutě už se skóre měnilo. Řezníček dostal balón do nohy, předkopl si ho a Vaškovi nezbývalo než jej faulovat. Pokutový kop proměnil ve svůj celkově již osmý gól v sezóně Rajnoch.

V 17. minutě našel Řezníčka polovysokým centrem Kalina. V akrobatické pozici ovšem nezamířil přesně.

O tři minuty později zahrávali rohový kop hosté a nacvičeným signálem zmátli domácí obranu. Otepka pozemi přihrával na nabíhajícího Svěrkoše. Ovšem jeho střela šla pouze doprostřed branky, kde byl připravený Miller.

V probíhající 32. minutě evidentně fauloval Procházka Mageru a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil nejlepší střelec ligy a bylo srovnáno.

Ve 39. minutě se vyznamenal proti střele Poláčka Vašek, ale o tři minuty později byl i on krátký na střelu Adriana Rolka, který nikým nehlídaný dorazil několikrát tečovaný míč za bezmocného Vaška.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a vytvořili si tlak. Ten mohl korunovat brankou Rajnoch, ovšem míč se mu v rozhodující chvíli zamotal mezi nohy a nic z velké šance nebylo.

Chuť si tento středopolař spravil v 57. minutě. To když si naběhl na centrovaný míč a napálil jej na branku, míč se ovšem otřel o tyč a vylétl zpět do hřiště. Pohotový Rajnoch ho ovšem ihned poslal do branky a určil tak konečnou podobu skóre.

Baník mohl korigovat Otepkou, ale jeho střela pouze o centimetry minula vzdálenější tyč Millerovi branky.

V závěru mohl pečetit na 4:1 Táborský, ovšem skvělou přihrávku od Sedláčka poslal pouze vedle branky.

Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:1 (2:1)

Branky: 9. z pen. a 57. Rajnoch, 42. Rolko - 32. Svěrkoš z pen.

ŽK: Procházka, Sedláček - Vašek, Otepka, Magera, Bystroň.

Diváci: 4025.

Boleslav: Miller - Ševinský, Procházka, Rolko, Kalina - Kysela, Rajnoch, Hodúr, Poláček (90. Hrdlička) - Řezníček (76. Táborský), Mendy (82. Sedláček).

Ostrava: Vašek - Řezník (63. Lukeš), Neuwirth, Bolf, Čoupek - Otepka, Marek, Bystroň, Tchuř (68. Mičola) - Svěrkoš, Magera (85. Zeher).