Zpět na » Synot liga » Sparta - Slavia 0:2 (0:1)

Synot liga - Sparta - Slavia 0:2 (0:1)

0

08.10. - Už 266. derby pražských „S“ dopadlo lépe pro Sešívané. Utkání rozhodl během 3. minuty Daniel Pudil, gólovou pojistku přidal na konci druhého poločasu střídající Ĺ enkeřík. Slavia se tak díky dnešní výhře posunula opět do čela ligy, kde bude mít dvoubodový náskok na druhé Teplice.

Diváci se ještě ani pořádně neusadili a už viděli gól. Po Kalivodově rohu nastal ve vápně Sparty velký zmatek. Hostující Daniel Pudil si počínal nejaktivněji a ve skluzu otevřel skóre zápasu. Velmi blízko vyrovnání byl v 21. minutě Limberský, ale jeho dělovku po centru Kuliče slávistický gólman Vaniak nadvakrát lapil. Za malý okamžik český reprezentant opět centroval míč do pokutového území hostů, tam si ho zpracoval Pospěch, přihrál Doškovi, ten ale v souboji s Vaniakem upadl, penalta se ovšem nekopala. Těsně před koncem prvního poločasu přišli dva důležité okamžiky. Nejprve obdržel červenou kartu za oplácení Pavel Horváth a následně mohli Sparťané po chybě slávistického gólmana srovnat, ale Dřížďal včas vše vyřešil a odkopl balón do bezpečí.

Stoprocentní šanci měl na úvod druhé půle Stanislav Vlček, jenž sám sprintoval na Poštulku, ovšem neuspěl. V 50. minutě Došek přiťukl prsy Kiselovi, který nádherně vystřelil z 22 metrů, brankář Vaniak se musel hodně namáhat, aby míč kryl. Po hodině zápasu vybojoval Ivana slávistický roh, zahrával ho Pudil, přesně hlavičkoval Suchý a brankář Poštulka ekvilibristickým zákrokem nadzdvihl míč opět na roh. Ten, stejně jako vzápětí další hosté nevyužili. Zanedlouho byli Sparťané opět velmi blízko vstřelení branky, jenže ze závaru před bránou nic nevytěžili. V 75. minutě po centru z pravé strany hlavičkoval z dobré pozice Došek, míč šel půl metru nad. Dvě jasné šance si k závěru zápasu vypracoval střídající Zdeněk Ĺ enkeřík, tu první neproměnil, ovšem napodruhé byl už úspěšný. Po rychlém zatažení centroval z pravého křídla Volešák a Ĺ enkeřík přesnou střelou hlavou pod břevno nezaváhal. Konec zápasu se už odehrál v poklidu a bez větších šancí, a proto mohla Slavie nad svým odvěkým rivalem slavit vítězství 2:0.

Sparta Praha - Slavia Praha 0:2 (0:1)

Branky: 3.Pudil, 80. Ĺ enkeřík.Rozhodčí: Kovařík - Filgas, Zlámal. ŽK: Došek, Zabavník - Suchý, Pudil, Ivana, Ĺ vec, Kalivoda. Diváci: 20 165

Sparta Praha: T. Poštulka - Z. Pospěch, M. Brezinský, M. Kadlec, R. Zabavník (84. J. Rezek) - K. Kisel, J. Kladrubský, P. Horváth, D. Limberský (78. M. Matušovič) - L. Došek, M. Kulič (71. M. Slepička)

Slavia Praha: M. Vaniak - M. Krajčík (67. T. Jablonský), M. Suchý, D. Hubáček, F. Dřížďal - D. Kalivoda, T. Belaid (29. L. Volešák), M. Ĺ vec, D. Pudil - S. Vlček, M. Ivana (78. Z. Ĺ enkeřík)