Zpět na » Synot liga » Žižkov – Teplice 1:2 (1:0)

Synot liga - Žižkov – Teplice 1:2 (1:0)

Žižkov – Teplice 1:2 (1:0) © -

0

13.04. - ČLÁNEK DOPLNĚN O FOTOGALERII! Teplice ukončily žižkovskou domácí neporazitelnost, která trvala od 1. října loňského roku. Viktoria sice začala zápas lépe a ve 24. minutě se zásluhou Procházky dostala do vedení, ale Severočeši dokázali ve druhé půli díky brankám Doležala a Smejkala utkání dokonale otočit.

Od úvodního hvizdu sudího Královce Teplice demonstrovaly, proč mají na jaře na svém kontě přinejmenším matné výkony, především na hřištích soupeřů. Nepřesná rozehrávka, statická hra bez pohybu, málo nasazení. To vše "zdobilo“ hru Severočechů v první půli, proto není divu, že první kontakt s míčem si gólman Bartalský připsal až v 18. minutě, když zasahoval proti Junově tvrdé střele. Úvodní změna skóre přišla ve 24. minutě: Někdejší teplický hráč Koukal poslal přesný míč před Slavíka, kam si naběhl Tomáš procházka, který přesnou hlavičkou nedal gólmanovi Teplic šanci. Dalších fotbalových akcí bylo k vidění pomálu a tak šli obě mužstva do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhé půli se na další gólový zásah dlouho nečekalo. Dvě minuty po změně stran dostal Doležal z hloubi vlastní půle do běhu dlouhý balon, těsně před ním nešťastně uklouzl Besta a záložník Teplic se tak ocitl sám před Bartalským, kterého střelou k tyči bez problémů překonal."Posadili jsme tím soupeře na koně," řekl o první brance trenér Viktorie. Domácí stoper byl po inkasovaném gólu střídán a na jeho místo nastoupil dlouhán Blaha.

„Besta měl před zápasem zvýšenou teplotu a i po poločase i ztěžoval na zdravotní komplikace, ovšem i přesto chtěl do druhého poločasu nastoupit, bohužel se ukázalo, že to nebyl dobrý nápad,“ řekl ke stoperovi Viktorie trenér Griga.

Další ránu zasadil Žižkovu v 68. minutě Michal Smejkal, ke kterému se odrazil míč a zimní posila Teplic z dvaceti metrů rozvlnila síť za Bartalským podruhé. „ Ztratili jsme zbytečně míč a nepřistoupili jsme k soupeři, takže i tento druhý gól jsme de facto soupeři darovali. Posadili jsme soupeře na koně,“ neskrýval zklamání kouč domácích.

Po tvrdém direktu se domácí jen těžko vzpamatovávali. Viktoria se snažila o vyrovnání, ovšem veškerá snaha pražanů vyšla vniveč a hosté se mohli po dlouhé době radovat z tříbodového importu na sever Čech. „ První půle se nám nevydařila. Hráli jsme špatně, chyběl pohyb, měli jsme mnoho nepřesných přihrávek. Do kabin jsme šli s tím, že musíme zlepšit pohyb bez míče, což se nám částečně podařilo. Nahrála nám šťastná vyrovnávací branka, ale ta druhá byla zase moc pěkná, takže je to pro nás velmi cenná výhra,“ pochvaloval si Petr Rada.

Viktoria Žižkov - FK Teplice 2:0 (1:0)
Branky: 24. Procházka - 48.Doležal, 68.Smejkal Rozhodčí: Královec - Zlámal, Pospíšil ŽK: Klein, Lukáš, Šťastný
Diváci: 4125
Žižkov: Bartalský - Labant, Besta (49. Besta), Šťastný, Xavier, Procházka, Koukal (81. Moughfire), Da Silva, Kušnír, Kalod, Švancara (K).
Teplice: Slavík - Klein, Vidlička (86. Benát), Lukáš, Sabou (K), Merzič, Doležal, Rosa, Mareš, Smejkal (81.Kaufmann), Jun (89. Hesek).