Zpět na » Synot liga » Liberec splnil roli favorita

Synot liga - Liberec splnil roli favorita

Liberec splnil roli favorita © -

0

09.04. - Fotbalisté Liberce zvítězili v prvním zápase čtvrtfinále Poháru ČMFS na hřišti druholigového Třince 3:0 a vytvořili si dobrou pozici pro odvetu, která se hraje příští středu v Liberci. O vítězství Severočechů rozhodla úvodní branka Papouška ze třiceti metrů. V závěru utkání navýšili skóre ve prospěch favorita Frejlach s Dočkalem.

FOTBAL TŘINEC - SLOVAN LIBEREC 0:3 (0:1)

Třinečtí fotbalisté nastoupili do utkání v rezervní sestavě. Na lavici zůstali hráči jako Formánek, Berger, Doubek, naopak poprvé v jarní části nastoupili obránci Pindor se Sostřonkem. Liberecký trenér Škorpil poslal to nejlepší co měl a v brance dal příležitost Hauzrovi.

Za příjemného počasí se fotbalisté obou celků v úvodu hledali, jenže Liberec se dokázal dostat z první střely do vedení. V sedmé minutě dostal prostor záložník Papoušek a střelou z třiceti metrů do levého horního rohu otevřel skóre. O minutu později se do šance dostal Nezmar, jenže přestřelil třineckou bránu. Poté se dlouho hrál fotbal ve stylu "od šestnáctky k šestnáctce" a rekordní návštěva na třineckém stadionu se začala nudit. Radost jim mohl přinést v devětadvacáté minutě Veselý, jenže po průniku z pravé strany trefil prudkou střelou pouze jednoho z podavačů. Na druhé straně Pindor namazal Nezmarovi, liberecký útočník si položil brankáře Bruka, ale střelou z úhlu trefil boční síť třinecké branky.

Do druhé půle poslal trenér Kouřil na hřiště Formánka a Konečníka a na hře domácích to bylo znát. V 55. minutě se po Papouškově centru dostal do šance Kerič, ale chorvatský útočník neprostřelil Bruka. Na druhé straně se snažil napodobit Papouška Cieslar, jenže Hauzr chytil míč před brankovou čárou. Běžela 68. minuta a Papouškův centr hlavičkoval mimo bránu Nezmar. Kapitán Cieslar zkusil štěstí z dálky i v 69. minutě, tentokrát Hauzr robinzonádou poslal míč na roh. Slezané se v závěru hnali za vyrovnáním a Severočeši toho plně využili. V 80. minutě se míč dostal na hranici šestnáctky, odkud technickou střelou Frejlach orazítkoval obě tyče a následně míč zapadl do branky - 0:2. Střelec druhé branky hýřil aktivitou a o dvě minuty později měl další šanci, jenže tentokrát si vybral přízemní střelu, která letěla mimo. Neúspěch si dvaadvacetiletý záložník vynahradil v 86. minutě, kdy vnikl do šestnáctky a jeho přihrávku do malého vápna napálil Dočkal do odkryté brány.

Liberec v prvním utkání zvítězil 3:0 a má velice dobře nakročeno do semifinále. Odveta se hraje ve středu 16. dubna od 17 hodin na stadionu U Nisy.

Branky: 7. Papoušek, 80. Frejlach, 86. Dočkal. Rozhodčí: Jílek - Ondo, Urban. Žluté karty: 60. Malíř - 44. Liška. Střely: 9:15. Střely na bránu: 6:5. Diváků: 2221.

Třinec: Bruk - Matěj, Hupka, Pindor (46. Formánek), Sostřonek (64. Berger) - Lukšík (46. Konečník), Ďurica, Cieslar, Malíř - Veselý, Maceček. Trenér: M. Kouřil.
Liberec: Hauzr - Liška, Košťál, Holeňák, Matula - Papoušek (72. Dočkal), Bílek, Dort (61. Janů), Frejlach - Nezmar (79. Radzinevičius), Kerič. Trenér: M. Škorpil.