Zpět na » Synot liga » Výsledky čtvrtfinále Poháru ČMFS

Synot liga - Výsledky čtvrtfinále Poháru ČMFS

Výsledky čtvrtfinále Poháru ČMFS © sparta.cz - Pohár ČMFS

0

09.04. - Dnes odpoledne se rozběhlo první kolo čtvrtfinále Poháru ČMFS. Nově se letos hraje dvoukolově a vítěz dostane šanci startovat v předkole Poháru UEFA.

HFK Olomouc - Sparta

V tom to utkání naplnila Sparta roli favorita. Po nepovedeném začátku, kdy se domácí dostali do několika slibných příležitostí a dokonce jednu proměnili. To když ve 20. minutě si naběhl na rohový kop Lukášek a poslal domácí do vedení.

Poté převzala iniciativu Sparta. Ovšem kýžené vyrovnání se jí podařilo až díky střídajícímu Slepičkovi. Ten si v 67. minutě naběhl na Kiselovu přízemní přihrávku a vyrovnal.

Necelé 4. minuty poté si opět Slepička naběhl tentokrát na sklepnutý míč od Doška a do stejného místa jako před tím otočil výsledek utkání.

Hosté si již výhru pohlídali a mohou se spokojeně těšit na odvetu.

HFK Olomouc - AC Sparta Praha 1:2 (1:0)

Branky: 20. Lukášek - 67. 71. Slepička

ŽK: Krutý - Kadlec, Kladrubský

Sestava HFK: Doležal - Lukášek, Zlatohlavý, Lošťák, Dadák, Jakubovič (85. Škuta), Spáčil (80. Janeček), Ševela, Krutý, Vodák, Kropáček (40. Korčiak).

Sestava Sparty: Grigar - Kladrubský, Sivok, Hainault, Kadlec - Jelínek (45. Slepička), Kisel, Hušek, Vacek (86. Kóňa), Kolář (45. Matušovič) - Došek

Třinec - Liberec

Liberec šel v tomto utkání brzy do vedení. Již v 7. minutě se do domácí branky parádně trefil z dobrých pětadvaceti metrů Papoušek.Vedoucí branka dodala hostům potřebný klid.

Domácí se do útoku dostali sporadicky.
Nejnebezpečnější domácí akcí byl únik Veselého, který po přihrávce Cieslara postupoval na Hauzra. Zakončení ale nezvládl a branku minul.

V 81. minutě zvýšil na 2:0 technickou střelou Frejlach a o pět minut později umístil míč do prázdné brány na konečných 3:0 liberecký Dočkal.

FK Fotbal Třinec - FC Slovan Liberec 0:3 (0:1)

Branky: 7. P. Papoušek, 82. T. Frejlach, 88. B. Dočkal

ŽK: Malíř - Liška

Sestava Třinec: V. Bruk - M. Sostřonek, J. Pandor (45. Formánek), J. Matěj, Z. Cieslar - P. Malíř, M. Hupka, T. Ďurica, F. Lumčík (45. Konečník) - R. Veselý, K. Maceček

Sestava Slovan: Hauzr - Matula, Holeňák, Košťál, Liška - Frejlach, Bílek, Dort (62. Janů), Papoušek (73. Dočkal)- Kerič, Nezmar (81. Radzinevičius)

Žižkov - Bohemians

V tom to utkání šli do vedení domácí již v šesté minutě, když se trefil Koukal.

Po dvaceti minutách hry měli dvě příležitosti k vyrovnání hosté. Ovšem ani jedna ze střel Grznára v brance domácích neskončila.

Hosté vyrovnali až v 66. minutě. To když domácí Švancara trefil pouze tyč. A jelikož se zde uplatnilo rčení nedáš dostaneš z protiútoku zatáhl Brezina míč po pravé straně a přihrávkou pod sebe našel Ibeho, který se nemýlil a vyrovnal na 1:1.

Viktoria Žižkov - Bohemians Praha 1:1 (1:0)

Branky: 6. Koukal - 67. Ibe.

ŽK: T. Procházka, Kalod, Kušnír - Janů, Ibe, Adjei

Sestava Žižkov: Bartalský - Šťastný, Labant, Besta, Xavier - Kušnír, T. Procházka, Da Silva (68. Moughfire), Koukal - Kalod (60. Blaha), Švancara (72. Demjan).

Sestava Bohemians: Belaň - Janů, Turtenwald, Liancevič, Macháček (46. Brzezina) - Zoubek (82. Majer), Fenyk, Adjei, Grznár - Galbavý, Ibe (90. Jandzik).

Jablonec - Brno

Začátek zápasu začal vlažně a na vážnější šanci si diváci museli počkat až do 30. minuty. To když se k trestnému kopu postavil hostující Polách a pěknou střelou přes zeď poslal hosty do vedení.

Hned po 5. minutách se k míči dostal Besta a bylo to 2:0.

Po poločase přišli změny na domácí straně, ale ke zvratu v utkání to nevedlo.

Nakonec pečetil na konečných 3:0 pro Brno v 83. minutě Večeřa a udělal tak z odvety pouhou formalitu.

FK Jablonec 97 - 1.FC Brno 0:3 (0:2)

Branky: 32.Polách, 36.Besta, 83.Večeřa

ŽK: 45.Valenta, 79.Straka - 30.Kubáň, 39.Wagner, 59.Střeštík

Sestava Jablonec: Špit - Zábojník, Hamouz, Homola, Huber - Haurdič (73.Hloušek), Valenta (46.Klapka), Eliáš (46.Michálek), Žofčák - Straka , Necid

Sestava Brno: Lejsal - Kubáň (84.Simr), Trousil, Dvorník, Švejnoha - Lira, Večeřa, Polách, Siegl - Besta (57.Baláž), Wagner (58.Střeštík)

Odvety čtvrtfinálových zápasů jsou na programu příští středu 16. dubna.