Zpět na » Synot liga » Plzeň - Žižkov 3:1 (1:1)

Synot liga - Plzeň - Žižkov 3:1 (1:1)

0

08.10. - V souboji dvou Viktorií byla úspěšnější ta z Plzně. V zápase byl hodně vidět Martin Fillo, který se gólově prosadil hned dvakrát.

V prvním poločase měli domácí mírně navrch, svého soupeře přehrávali. Žižkov spoléhal především na obranu, ze které vyrážel k brejkům, při nichž je častokrát zastavil praporek asistenta rozhodčího. Plzeň šla do vedení v 18. minutě, to se po rohovém kopu se prosadil Fillo. Stejný hráč mohl přidat i druhý gól, ale Bartalský proti jeho sólu včas zasáhl. Žižkov vyrovnal díky hrubce obrany domácích, pro Ĺ vancaru pak nebyl žádný problém srovnat skóre. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá půle se nesla ve znamení žlutých karet a snahy domácích o vstřelení vítězného gólu. V zápase hlavní rozhodčí Tomáš Kocourek udělil celkem osm žlutých karet, z toho sedm právě ve druhém poločase. Rozdělil je smírně oběma týmům po čtyřech.

Hned na úvod druhé půle měl šanci Brožík, ale Bartalský opět svůj tým podržel. Tolik pro domácí očekávaný gól přišel v 74. minutě, kdy Fillova střela zapadla přesně k tyči. Pět minut před koncem pak ještě svým premiérovým gólem v lize pojistil výhru Západočechů Jan Halama. Plzeň tak porazila Žižkov 3:1.
Plzeň si tedy připsala zasloužené tři body a v tabulce se vyhoupne osmé místo. Žižkov díky porážce zůstane poslední.

Plzeň - Žižkov 3:1 (1:1)
Branky: 18. a 74. Fillo, 85. Halama - 32. Stracený. Rozhodčí: Kocourek - Chytil, Kubáň. ŽK: Trapp, Smola, Halama, Krbeček - Jambor, Stracený, Kalod, Bartalský. Diváci: 3863.
Plzeň: Daněk - Ĺ mejkal, Rada, Halama, Smola - Fillo, Jarolím (90. Smejkal), Trapp, Ĺ íma (61. Malcharek) - Krbeček, Psohlavec (46. Brožík). Trenér: Levý.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Kropík, Besta, Ĺ ťastný (44. Jambor) - Stracený, Procházka, Novotný (66. Moughfire), Tinga - Demjan (81. Bukač), Kalod. Trenér: Griga.