Zpět na » Synot liga » Hodnocení 24. kola Gambrinus ligy

Synot liga - Hodnocení 24. kola Gambrinus ligy

Hodnocení 24. kola Gambrinus ligy © -

0

07.04. - Ve 24. kole Gambrinus ligy zářil ostravský Václav Svěrkoš a výrazně se podílel na vítězství Baníku nad Jabloncem. V tradičním souhrnu kola samozřejmě nechybí sestava kola! Tentokrát ve složení 3-4-3.

Tým kola: Baník Ostrava
Ostravané si s nepříjemným soupeřem z Jablonce nakonec poradili. V utkání dominovali, ale v prvním poločase své šance nevyužili. To se jim podařilo po přestávce a nakonec vyhráli 3:0. Baníku pomohla první branka, protože hosté otevřeli hru. Obranná hra Jablonce už pak nebyla tak důsledná.

Hráč kola: Václav Svěrkoš
Hrdinou utkání Baník - Jablonec se stal Václav Svěrkoš, který dal druhý a třetí gól domácích. Svěrkoš potvrzuje svou výtečnou formu. Velmi mu sedí spolupráce s Magerou, který se také chytl. Právě vysoký útočník mu na obě branky přihrál, i když mohl sám střílet. Svěrkoše také zdobí výběr místa v pokutovém území.

Zákroky kola: Lukáš Krbeček
Viktoria Plzeň může děkovat svému brankáři Krbečkovi, že doma se Slavii remizovala. Ten totiž chytil dvě penalty, které hosté kopali. Obě šly do levé části brány a Krbeček první penaltu přímo chytil a druhou vyrazil ke svým spoluhráčům. Svými identickými klíčovými zákroky zachránil Plzni alespoň bod.

Plus kola: Přivítání "svých" trenérů
František Straka se vrátil na Letnou, František Komňacký přijel jako host do Ostravy. A domácí fanoušci na ně nezapomněli. Sparťané vyvolávali jméno jejich oblíbeného kouče Straky a ten jim ukázal zdvižený palec. Na Bazalech zase z ochozů znělo jméno Komňackého, který po utkání prohlásil, že tohle je pro něj obrovská psychická podpora.

Gól kola: Ivo Táborský
Útočník Mladé Boleslavi v Liberci nastoupil v 74. minutě za mladého Řezníka. A v 89. minutě vstřelil vítězný gól hostů. Táborský napřáhl asi z 18 metrů a krásnou střelou překonal gólmana Zlámala.

Sestava kola: Krbeček (Plzeň) - Šťastný (Žižkov), Neuwirth (Baník), Trousil (Brno) - Matušovič, Horváth (oba Sparta), Bajer (Olomouc), Rezek (Bohemians) - Svěrkoš, Magera (oba Baník), Besta (Brno)