Zpět na » Synot liga » Bohemians 1905 – Kladno 1:1 (0:0)

Synot liga - Bohemians 1905 – Kladno 1:1 (0:0)

Bohemians 1905 – Kladno  1:1 (0:0) © -

0

06.04. - Souboj sestupem akutně ohrožených týmů skončil nerozhodně. Domácí si sami pod sebou celý zápas podřezávali prvoligovou větev svou střeleckou nemohoucností. Toho využili hosté, kteří se v 86. minutě dostali zásluhou Kroupy do vedení. V infarktovém závěru vybojoval bod a naději na záchranu pro Bohemians Rezek.

V úvodu utkání se Bohemians srdnatě pustili do soupeře, ale jeho akce buďto úspěšně likvidovala pozorná Kladenská obrana, nebo často velmi nepřesná rozehrávka domácích hráčů. V první příležitosti se po dlouhých osmnácti minutách ocitl Morávek, který nedokázal po rohu Šmardy poslat míč hlavou do míst, kam by si přálo i opět početné publikum v Ďolíčku. Další pološance přicházely maximálně ze standardních situací, nebo střel z dálky. Taková byla bilance zelenobílých v první půli. Ani hosté se kromě pár nepřesných střel příliš nepředvedli a divák mohl mít pocit, že už sleduje druholigové utkání. Pěkná akce se zrodila pět minut před odchodem do kabin, když si míč vyměnili aktivní Ordoš s Niklem, rozebrali obranu hostů na prvočinitele, avšak celá akce skončila symbolicky nedotažená v autu.

Po poločasové přestávce se obraz hry výrazně změnil. Jako by oběma týmům v kabině někdo důrazně vysvětlil, o co se vlastně hraje a tak diváci mohli sledovat rychlou hru přelévající se od brány k bráně. Recept na defenzívu Kladna hledali domácí ale stále marně. Veškerou marnou snahu dovršil v 83. minutě střídající Ordoš, který dokázal spálit po Morávkově přihrávce stoprocentní šanci, když nedokázal zasunout míč do zcela odkryté brány.“Běžel jsem na balón, který mi šel trochu na paty, špatně jsem ho trefil a od Pavlíka šel míč potom za čáru. Do skoku mi zrovna nebylo, hlavně když potom Kladno dalo gól,“ řekl o své zmařené tutovce útočník domácích.

Ve vzduchu bylo cítit, že toto by mohlo Klokany mrzet a taky že ano. Pět minut před koncem poslal hosty do vedení Kroupa a i pravověrní fanoušci zelenobílých se propadali do neskrývané deprese. Když už se zdálo, že o výsledku je rozhodnuto pozvedl prapor domácích vyrovnávacím gólem v 93. minutě Jan Rezek „Snažil jsem se trefit zadní tyč a naštěstí to tam zapadlo,“ popsal branku forvard Bohemians. Hráči obou mužstev tak po konečném hvizdu sudího Matějka skrývali tváře ve dlaních.

Trenér domácích přiznal, že po výkonu v Budějovicích byl s výkonem svého týmu spokojen. „ V prvním poločase jsme si vytvářeli pouze pološance a těžko jsme se přes defenzívu Kladna prosazovali,“ zhodnotil Zbyněk Busta.

Po zápase vystupovali aktéři utkání se smíšenými pocity. „Bod je málo, ztratili jsme vyhraný zápas. Kdyby Klinka při šanci, kdy šli dva na jednoho stavu 1:0 pro nás, zkusil vystřelit a nesmyslně nepřihrával, tak by to mohlo být úplně jinak,“ rozčiloval se Jaroslav Šilhavý. Shoda panovala nad tím, že o bytí a nebytí se rozhodne v dalších zápasech. „Věděli jsme, že tento zápas může napovědět, ale ne rozhodnout.“

„S bodem můžeme být nakonec spokojeni,“ říkal po zápase střelec Jan Rezek. Podle něj se bude o všem rozhodovat příští kolo v Mostu. „Kdyby nám dnes Kladno uteklo, bylo by to velmi těžké, takhle jsme pořád v kontaktu jak s Kladnem, tak s Mostem.“

Bohemians 1905 - SK Kladno 1:1 (0:0)
Branky: 86. Kroupa, 90. Rezek. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Čecháček ŽK: Hochmeister, Rezek, Killar, Gross
Diváci: 5842
Bohemians 1905: Zich - Rada, Šmarda, Nikl, Marek, Hašek Ivan, Bartek (69. Ordoš), Moravec (83. Knakal), Škoda, Rezek, Morávek.
Kladno: Pavlík - Bartoš (88. Beneš), Szabo, Hochmeister, Cigánek (80. Kousal), Jablonský (70. Čáp), Gross, Killar, Kroupa, Krob, Klinka